سرور مجازی
فضای مجازی

فورد برخی از کارخانه های خود را در آمریکای شمالی تعطیل می‌کند

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، شرکت خودروسازی فورد موتور اعلام کرد که به دلیل کمبود جهانی تراشه، چندین کارخانه خود را در آمریکای شمالی در ماه های ژوئیه و اوت برای چند هفته تعطیل خواهد کرد.

شرکت دیربورن Dearborn که در میشیگان مستقر شده است، در ماه آوریل پیش بینی کرده بود که مشکل تامین قطعات 2.5 میلیارد دلار در سال جاری هزینه خواهد داشت و در سه ماهه دوم تولید خودرو را به نصف کاهش می دهد.

فورد در بیانیه ای گفت: در حالی که ما به تولید وسایل نقلیه جدید ادامه می دهیم به تامین خودروهای مشتریان خود که به دلیل کمبود نیمه رسانا در سراسر این صنعت بدون قطعات خاصی مونتاژ شده اند.

فورد به خدمات مالی خود در آرژانتین و برزیل پایان می‌دهدفورد به دلیل کمبود تراشه تولید خود را در آلمان کاهش می‌دهد

این خودروساز شماره 2 آمریکا همچنین اعلام کرد که کارخانه مونتاژ شیکاگو، ساخت وسایل نقلیه کم مصرف شاسی بلند را از هفته 5 ژوئیه تا هفته 26 ژوئیه متوقف خواهد کرد. این کارخانه در هفته 2 اوت دو شیفت کار می کند.

شرکت فورد در ادامه تأکید کرد که خط تولید یکی از خودروهای پرفروش خود یعنی وانت پیکاپ F-150 را نیز در کارخانه مونتاژ کانزاس سیتی طی ماه آینده به مدت چند هفته تعطیل خواهد کرد.

این شرکت همچنین تأکید کرد که کارخانه مونتاژ فورد در میشیگان که اخیراً صادرات خودروهای شاسی بلند Bronco را آغاز کرده است، به دلیل کمبود برخی قطعات خودرو، در ماه جولای به مدت دو هفته فعالیت خود را متوقف می کند البته این موضوع ارتباطی با کمبود تراشه ندارد.

بر اساس این گزارش، سهام شرکت فورد در معاملات بعد از ظهر روز چهارشنبه تقریباً 1 درصد کاهش داشت.

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا