فضای مجازی

نرخ تورم در آمریکا به بالاترین رقم طی 30 سال گذشته رسید

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، هزینه کالاها و خدمات در آمریکا طی ماه اوت دوباره افزایش یافت و نرخ تورم این کشور را به بالاترین سطح خود طی 30 سال گذشته رساند و همه نشانه ها حاکی از تداوم فشارهای ناشی از تورم در سال آینده است.

دولت آمریکا روز جمعه اعلام کرد که شاخص هزینه های مصرف شخصی در ماه اوت 0.4 درصد افزایش یافته است. این ششمین افزایش ماهانه متوالی بوده است.

نرخ تورم در 12 ماه منتهی به اوت از 4.2 درصد به 4.3 درصد رسید که بالاترین نرخ از سال 1991 محسوب می شود.

ادامه تورم در آمریکا با فشار ناشی از زنجیره تأمین و موج جدید کروناتورم در آمریکا شدیدتر از همیشه/ دلار دیگر ارز ذخیره جهان نخواهد بود

تا همین اواخر، مقامات بانک مرکزی آمریکا (فدرال رزرو) اصرار داشتند که تورم تا پایان سال جاری میلادی به 2 درصد یا کمتر از نرخ اعلام شده قبل از همه گیری کاهش می یابد.

با این حال، هفته گذشته این مقامات اذعان کردند که تورم می تواند تا سال 2022 به دلیل کمبود منابع مهم تجاری و حتی کمبود نیروی کار همچنان بالا باقی بماند.

بر اساس این گزارش، بانک مرکزی آمریکا تمایل دارد تورم در بلند مدت به طور متوسط ​​2 درصد در سال باشد و از شاخص هزینه های مصرف شخصی به عنوان نقطه شروع استفاده می کند.

با این وجود، فدرال رزرو آماده است تا تورم را برای مدتی از سطح هدف خود فراتر ببرد تا دوره تورم بسیار پایین در دهه گذشته را جبران کند.

این در حالی است که بالاترین نرخ تورم در چند دهه اخیر در آمریکا خانواده ها و کسب و کارها را تحت فشار قرار داده و ضربه شدیدی به اقتصاد وارد کرده است. اما سوال بزرگ این است که این روند افزایشی تورم چقدر طول خواهد کشید.

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا