فضای مجازی

آمادگی اتاق بازرگانی البرز برای کمک به توسعه شهرک دارویی برکت

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، پرهام رضایی با بیان این‌که شهرک دارویی برکت یکی از شهرکهای تخصصی دارویی در استان البرز است که از زیر ساخت لازم برای احداث کارخانه‌های دارویی برخوردار است، اظهار کرد:‌ در راستای حل مشکلات شهرک دارویی برکت مسائل آن در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان البرز مطرح شد.

وی با بیان اینکه البرز یکی از قطب‌های شرکتهای داروسازی در کشور است، افزود: با توجه به این ظرفیت استقرار صنایع دارویی مختلف و شرکت‌های تهیه مواد اولیه نتایج بسیار خوبی به همراه دارد.انتظار از این شهرک ومتولیان آن تسریع و تکمیل عملیاتی تر واحدهای مستقرو حرکت شهرک به سمت فاز توسعه است.

وی با اشاره به اینکه اتاق بازرگانی البرز آمادگی کمک به شهرک دارویی برکت را دارد، ادامه داد: یکی از کشورهای مطرح و فعال در زمینه تجهیزات پزشکی در آسیا خواهان سرمایه گذاری در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی است و در حال برنامه ریزی برای سفر یک هیات تجاری از البرز به این کشور هستیم.

رئیس اتاق بازرگانی استان البرز با بیان اینکه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی در این دوره به صورت تخصصی فعالیت می کند، ادامه داد: باید تلاش کرد که کالاهایی که تولید آن در داخل به صرفه است در داخل تولید و دیگر کالاهای مورد نیاز که تولید آن به صرفه اقتصادی ندارد از راه واردات تامین شود.

رضایی با بیان اینکه البته سرمایه گذاری در داخل کشور در صورت همکاری مشترک با سایر کشورها می تواند به کاهش اثرات ناشی از تحریم‌ها کمک کند، تصریح کرد : ظرفیت اتاق بازرگانی البرز برای ترغیب سرمایه گذاران برای حضور در شهرک دارویی برکت و اعزام هیات‌های تجاری به کار گرفته می‌شود.

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا