اخبار آی تیتکنولوژیفناوری

واتس‌اپ روی ابزار جدیدی برای بازیابی حساب‌های مسدود شده کار می‌کند

واتس‌اپ به وسیله سیستم‌های خودکار حساب‌های متخلف را بن می‌کند، اما در این میان برخی کاربران به اشتباه چنین وضعیتی را تجربه می‌کنند. حالا به نظر می‌رسد واتس‌اپ در حال توسعه قابلیت جدیدی برای بازیابی حساب‌های مسدود شده است که امکان ارسال درخواست از درون اپ را ممکن می‌کند.

اگر کاربری با حسابش کارهای غیرقانونی انجام دهد، سیستم‌های واتس‌اپ این اکانت را بن می‌کنند، اما سیستم‌های این پیام‌رسان بدون نقص هم نیستند و شاید حساب کاربران به اشتباه مسدود شود. اگر یک اکانت به اشتباه مسدود شود، تیم پشتیبانی واتس‌اپ نمی‌تواند به سرعت آن را بازیابی کند که نتیجه‌اش، ایجاد دردسرهایی برای کاربر است.

حالا واتس‌اپ می‌خواهد روند رسیدگی به درخواست‌های رفع مسدود شدن حساب را بهبود دهد و در همین راستا مشغول توسعه یک ابزار درون اپ برای بررسی بن شدن کاربران است. با این ابزار زمانی که یک حساب مسدود شود، کاربران می‌توانند از درون خود این پیام‌رسان بررسی وضعیت را درخواست کنند.

واتس‌اپ مسدود شده

با ثبت درخواست، کاربران زمانی که واتس‌اپ چنین درخواستی را بررسی کند، یک نوتیفیکیشن دریافت خواهند کرد. این بررسی‌ها اغلب ۲۴ ساعت طول می‌کشند و در این مدت زمان هم چت‌های کاربران حذف نمی‌شوند.

واتس‌اپ مسدود شده

احتمال اینکه واتس‌اپ به اشتباه حساب شما را مسدود کرده باشد، وجود دارد. بنابراین شاید پس از بررسی درخواست‌تان، اکانت بازیابی شود. البته اگر سیستم‌های واتس‌اپ به درستی فعالیت غیرقانونی شما را تشخیص داده باشند، مسدود شدن حساب تایید می‌شود و باید برای استفاده از این پیام‌رسان به سراغ شماره جدید بروید.

قابلیت بازیابی حساب مسدود شده از طریق ابزار جدید در نسخه بتای واتس‌اپ برای iOS رویت شده، اما برای دستگاه‌های اندرویدی هم منتشر خواهد شد. البته هنوز نمی‌دانیم این قابلیت چه زمانی به نسخه عادی این پیام‌رسان اضافه می‌شود.

واتس‌اپ روی قابلیت‌های متنوعی کار می‌کند که یکی از آن‌ها، امکان انتخاب کیفیت عکس و ویدیوی ارسالی است. اما از مهم‌ترین ویژگی‌ه که در آینده به این پیام‌رسان اضافه می‌شود، امکان استفاده همزمان از یک حساب روی چندین دستگاه بدون نیاز به متصل بودن گوشی هوشمند به اینترنت است. اخیرا اطلاعاتی درباره این ویژگی برای برنامه دسکتاپ واتس‌اپ هم منتشر شده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا