تاریخچه

فناوری یا تکنولوژی به مجموع تکنیک‌ها، مهارت‌ها، روش‌ها و فرایندهایی است که در تولید کالاها یا خدمات یا تحقق اهداف مانند تحقیقات علمی استفاده می‌شود. فناوری می‌تواند دانش تکنیک‌ها، فرایندها و مواردی از این دست باشد، یا می‌تواند در ماشین‌ها تعبیه شود تا بدون اطلاع دقیق از عملکرد آنها، امکان کار را فراهم آورد. سیستمی که از تکنولوژی برای دریافت یک ورودی، و سپس تغییر آن با توجه به کاربرد، و تولید خروجی استفاده می‌کند به عنوان سیستم‌ تکنولوژیک یا سامانه فناوری شناخته می‌شود.

فناوری تأثیرات بسیاری دارد. فناوری به توسعه اقتصادهای پیشرفته تر (از جمله اقتصاد جهانی امروز) کمک کرده و امکان ایجاد طبقه خوشگذران را فراهم کرده‌است. بسیاری از فرایندهای فناوری، محصولات جانبی ناخواسته ای تولید می‌کنند که به عنوان آلودگی شناخته می‌شوند و منابع طبیعی را کاهش داده و به محیط زیست زمین آسیب می زنند. نوآوری‌ها همیشه بر ارزش‌های یک جامعه تأثیر گذاشته و سوالات جدیدی را در اخلاق فناوری مطرح کرده‌اند. به عنوان مثال می‌توان به افزایش مفهوم بازده از نظر کارایی انسانی و چالش‌های اخلاق زیستی اشاره کرد.

 

دستاوردهای مهم بعدی دنیای تکنولوژی چیست؟

 

پیشرفت مداوم تکنولوژی باعث شده انسان زندگی راحت‌تری داشته باشد. این پیشرفت‌ها همچنان ادامه دارد و انسان‌ها همواره خواهان رسیدن به مراتب بالاتری از تکنولوژی است. در این مطلب به چند دستاورد مهم دنیای تکنولوژی در آینده پرداخته‌ایم.
 

.طی سال‌های گذشته تکنولوژی پیشرفتی فراتر از باور انسان داشته و کیفیت زندگی انسان‌ها را دگرگون کرده است. اینترنت، شبکه ۵G، هوش مصنوعی، اینترنت اشیاء، خودروهای بدون سرنشین و خودران، خودروهای شارژی، تلفن‌همراه هوشمند، پهپادها، گجت‌های پوشیدنی، روبات‌ها، واقعیت مجازی، نانوتکنولوژی و غیره نمونه‌های بارز پیشرفت تکنولوژی هستند که تحول بسیار عظیمی را در نحوه کار و زندگی انسان‌ها ایجاد کرده‌اند.

زندگی من اکنون ارزیابی مداوم این است که آیا آنچه در زندگی واقعی اتفاق می افتد سرگرم کننده تر از آنچه در تلفن من است است. (دیمین فهی)

درباره ما

دیتاسنتر من تشکیل شده از کارگروه های مختلفی جهت افزایش سطح علمی خود و انتشار آن است و تشکیل شده از رسته های شغلی و تخصصی مختلفی است. ما در دیتاسنتر من همواره در تلاشیم تا بروزترین اخبار و مطالب را با شما نشر دهیم و منبع وسیعی از دیتا را جمع آوری کنیم .

ارشیو کاملی ایجاد کنیم و آموزشهای تخصصی و عمومی را منتشر کنیم تا سهم خود را ادا کرده باشیم.سایت دیتاسنتر من هیچ گونه محصول و نسخه دیگری ندارد و صرفا جهت آموزش و آرشیو راه اندازی شده.

در صورتی که مطلب یا آموزش خاصی مد نظر دارید میتوانید از قسمت تماس با ما یا با مشخصات زیر با ما در ارتباط باشید.

ارتباط با ما:

تهران – شهر جدید اندیشه
فاز یک – ۹ غربی پیلاک ۲
۰۲۱-۶۵۵۳۴۱۳۰
info {[at]} mydtc{[dot]}ir