اخبار آی تیتکنولوژیفناوری

افزایش چشمگیر شارژدهی باتری خانواده آیفون ‍۱۳ [تماشا کنید]

اپل هنگام معرفی گوشی‌های سری آیفون ۱۳ از افزایش شارژدهی آن‌ها نسبت به نسل قبلی خبر داد. حالا ویدیویی از شارژدهی باتری خانواده آیفون ۱۳ منتشر شده که ادعای کوپرتینویی‌ها را تایید می‌کند و آیفون ۱۳ پرو مکس در استفاده مداوم نزدیک به ۱۰ ساعت دوام می‌آورد.

یک یوتیوبر به نام «Arun Maini» ویدیوی تست شارژدهی باتری آیفون‌های جدید را منتشر کرده و آن‌ها را با نسل‌های قبلی هم مقایسه کرده. به گفته این فرد، سلامت باتری تمام آیفون‌ها برابر ۱۰۰ درصد بوده و همچنین با میزان روشنایی و نحوه استفاده یکسان روبه‌رو هستیم.

اگرچه با یک تست علمی روبه‌رو نیستیم و احتمالا نمی‌تواند بطور کامل و دقیق نشان‌دهنده استفاده از آیفون‌ها در دنیای واقعی باشد، اما دید مناسبی از شارژدهی جدیدترین آیفون‌های اپل به ما می‌دهد.

برنده بزرگ این تست، گوشی غول پیکر آیفون ۱۳ پرو مکس است که در استفاده مداوم ۹ ساعت و ۵۲ دقیقه دوام می‌آورد. به گفته Maini، با بیشترین شارژدهی در دنیای آیفون روبه‌رو هستیم.

شارژدهی باتری خانواده آیفون ۱۳ طبق تست انجام شده به شرح زیر است:

  • آیفون ۱۳ پرو مکس: ۹ ساعت و ۵۲ دقیقه
  • آیفون ۱۳ پرو: ۸ ساعت و ۱۷ دقیقه
  • آیفون ۱۳: ۷ ساعت و ۴۵ دقیقه
  • آیفون ۱۳ مینی: ۶ ساعت و ۲۶ دقیقه
  • آیفون ۱۲: ۵ ساعت و ۵۴ دقیقه
  • آیفون ۱۱: ۴ ساعت و ۲۰ دقیقه
  • آیفون SE مدل ۲۰۲۰: ۳ ساعت و ۳۸ دقیقه

تمام آیفون‌های جدید نسبت به نسل قبلی‌شان به باتری بزرگتری مجهز شده‌اند و همچنین از تراشه کم‌مصرف‌تر A15 Bionic هم بهره می‌برند. علاوه بر این، مدل‌های پرو به نمایشگر پروموشن مجهز شده‌اند که رفرش ریت را بطور پویا تغییر می‌دهد و برای اینکه مصرف انرژی بهینه باشد، با رفرش ریت ۱۰ هرتز هم روبه‌رو می‌شویم.

این گوشی‌های هوشمند از دیروز در اختیار مشتریان قرار گرفته‌اند، هرچند کاربران دیرتر از انتظار به برخی مدل‌ها مانند آیفون ۱۳ پرو مکس در تعدادی از بازارها دسترسی پیدا می‌کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا