فضای مجازی

شرکت های بزرگ معدن و صنایع معدنی در انتظار مجوز ایجاد بیش از 10هزار مگاوات برق

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، به دنبال توافق اخیر وزارتخانه های صنعت معدن و تجارت و نیرو به منظور احداث 10هزار مگاوات نیروگاه تولید برق توسط شرکت های بزرگ معدن و صنایع معدنی، وزارت صمت به تازگی درخواست صدور مجوز برای تولید برق را صادر کرد. این درخواست از سوی معاونت طرح و برنامه وزارت صمت برای معاونت امور برق و انرژی وزارت نیرو ارسال شده است.

بر این اساس با توجه به اعلام آمادگی شرکت های بزرگ تحت راهبری ایمیدرو، قرار است در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی 10هزار و 536مگاوات ظرفیت جدید تولید برق نیروگاهی، در 10 استان کشور افزوده شود.

ایمیدرو همواره در قالب برنامه توسعه زیرساخت ها، افزایش ظرفیت تولید برق را با هدف استقلال شرکت های بزرگ معدن و صنایع معدنی از شبکه سراسری، پیگیری کرده است. اکنون با صدور مجوز ایجاد این میزان توان تولید برق، حوزه معدن و صنایع معدنی با ایجاد ظرفیت های جدید، بخشی از برق مورد نیاز خود و نیز شبکه سراسری را تامین خواهد کرد.

طبق درخواست ارایه شده، ایمیدرو به همراه شرکت های فولاد مبارکه، فولاد هرمزگان، آلومینیوم المهدی، ملی صنایع مس، چادرملو، گل گهر، آلومینیوم جنوب، آلومینیوم ایران (ایرالکو)، فولاد خوزستان و همچنین پویا انرژی (توسعه معادن و فلزات) و توسعه آب آسیا، سرمایه گذاری ساخت نیروگاه های جدید را برعهده می گیرد.

محل اجرای این پروژه ها در منطقه ویژه صنایع معدنی خلیج فارس، اصفهان، کرمان، آذربایجان شرقی (عجب شیر)، فارس (لامرد)، اراک، طبس، اهواز، منطقه ویژه صنایع انرژی پارسیان و سمنان است.

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا