فرهنگی

هواشناسی ایران 1400/05/24| باران و رعدوبرق در 14 استان تا آخر هفته/ کاهش 6 درجه‌ای دما در سراسر کشور

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز یکشنبه در برخی مناطق آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، گیلان، مازندران، گلستان و ارتفاعات استان‌های قزوین، البرز، تهران، سمنان، هرمزگان و جنوب غرب کرمان در بعدازظهر و اوایل شب افزایش ابر رگبار وزش باد شدید موقتی و رعد و برق پیش‌بینی شده است.

دوشنبه همین شرایط در برخی از مناطق استان‌های مازندران، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، ارتفاعات البرز تهران، هرمزگان و جنوب غرب کرمان می دهد.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی روز سه شنبه در برخی مناطق مازندران، شمال استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و ارتفاعات سمنان شرق تهران، هرمزگان و جنوب غرب کرمان در ساعات بعدازظهر و اوایل شب افزایش ابر و وزش باد شدید مقاومتی رگبار و رعد و برق پیش‌بینی شده است.

روزهای چهارشنبه و پنجشنبه همین شرایط در برخی از مناطق سواحل دریای خزر از ارتفاعات البرز مرکزی ارتفاعات هرمزگان، جنوب غرب کرمان و جنوب شرق فارس پیش بینی می شود.

طی امروز و فردا در ساعت بعدازظهر و اوایل شب در استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، قزوین، البرز و جنوب تهران، قم، سمنان، همدان، مرکزی، اصفهان، یزد، جنوب ایلام و غرب خوزستان از افزایش سرعت باد گاهی وزش باد شدید موقتی و در مناطق مستعد گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود. همچنین در هفته جاری در اکثر مناطق کشور کاهش نسبی دما حدود 3 تا 6 درجه پیش بینی شده است.

توصیف سامانه: وزش باد نسبتا شدید، افزایش ارتفاع موج

نوع مخاطره: افزایش ارتفاع موج بین یک تا 1.5 متر در سواحل و فراساحل

منطقه اثر:

یک‌شنبه 1400/05/24 : نواحی شمالی و مرکزی خلیج فارس، مناطق ساحلی و دور از ساحل خوزستان و بوشهر.

دوشنبه 1400/05/25 : نواحی شمالی خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان، مناطق ساحلی و دور از ساحل خوزستان، بوشهر، غرب هرمزگان و سیستان و بلوچستان.

سه‌شنبه 1400/05/26 : تنگه هرمز و دریای عمان، مناطق ساحلی و دور از ساحل شرق هرمزگان و سیستان و بلوچستان.

چهارشنبه 1400/05/27 : تنگه هرمز و دریای عمان، مناطق ساحلی و دور از ساحل شرق هرمزگان و سیستان و بلوچستان.

اثر مخاطره: احتمال غرق شدن شناگران و قایق های کوچک و احتمال آسیب دیدن شناورهای سبک، نیمه سنگین، قفس ها و تورهای صیادی.

توصیه: احتیاط در شنا در سواحل و ممنوعیت در شنا در فراساحل، محدودیت تردد قایق های کوچک و شناورهای سبک و نیمه سنگین صیادی و رعایت احتیاط در صنایع فراساحل.

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا