فضای مجازی

ساخت شناورهای 35 هزار تنی در ایزوایکو معطل تامین اعتبار

– اخبار اقتصادی –

محمدرضا مدرس خیابانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اظهار کرد: به موازات تعمیرات کشتی در یارد ایزوایکو، تلاش کرده‌ایم قرارداد دو فروند شناور 35 هزار تنی را با این شرکت امضا کنیم.

وی ادامه داد: تمامی مقدمات این کار فراهم شده و همکاران بنده چندین زونکن اطلاعات مهندسی شناورهای مذکور را تنظیم کرده‌اند.

وی افزود: قرارداد الان در مرحله امضا قرار دارد، اما به جهت عدم وجود اعتبار از سوی شرکت فروشنده برای این قرارداد، همچنان در انتظار هستیم.

وی با بیان این‌که ایزوایکو هنوز نتوانسته منابع مالی این قرارداد را تامین کند، یادور شد: حدود یکسال و نیم است که برای این کار اعلام آمادگی کرده‌ایم و منتظر هستیم آقایان بتوانند در این زمینه همراهی کنند و با کمال افتخار بتوانیم این کشتی‌ها را در ناوگان ملی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به کار بگیریم.

به گزارش تسنیم،‌ مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران پیش‌تر نیز با بیان "‌ایزوایکو توان تعمیر برخی کشتی‌ها را ندارد"، گفته بود: 100 درصد دریانوردان شرکت کشتیرانی،‌ ایرانی هستند.

محمدرضا مدرس خیابانی اظهار کرد: 100 درصد دریانوردان کشتیرانی ایرانی هستند، در واقع بر روی تمام کشتی‌های ناوگان ملی کشتیرانی دریانوردان ایرانی فعالیت دارند.

وی با بیان این‌که از سال 99 دیگر دریانورد خارجی روی کشتی‌های ایرانی حضور ندارند،‌ تصریح کرد: ما از دریانوردان جوان ایرانی روی کشتی‌ها استفاده می‌کنیم.

وی با اشاره به تعمیرات کشتی و شناورهای کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران نیز گفت: تمامی شناورهایی که امکان تعمیر آنها در داخل کشور وجود دارد،‌ به طور 100 درصد در سایت پرشیا هرمز با همکاری ایزوایکو تعمیر می‌شوند.

مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با بیان این‌که حدود 500 نفر از کارکنان در این شرکت مشترک مشغول به کار هستند، اضافه کرد: آن دسته از شناورهایی که امکان تعمیر آنها در داخل وجود ندارد را به ناچار خارج از کشور برده‌ایم.

مدرس خیابانی یادآور شد‌: در این رابطه جلساتی را برگزار کرده‌ایم، در خصوص این‌که مابقی شناورها هم در داخل کشور تعمیر شود. متاسفانه این توانمندی هنوز از سوی شرکت ایزوایکو به ما اعلام نشده و آنها این توانایی را ندارند.

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا