سرور

تغییر آیپی در esxi

در این مقاله به نحوه تغییر آیپی در esxi تحت وب که شامل نسخه های ۶٫۵ و ۶٫۵ به بعد میشود میپردازیم.

vmware esxi

در پست vmware در مورد این نرم افزار مجازی ساز صحبت کردیم . یکی از پرطرفدارترین و پر نصب ترین مجازی سازهای حال حاضر esxi میباشد که زیر شاخه تولیدی نرم افزای vmware است.

این مجازی ساز تا ورژن ۶٫۵ به قبل از نرم افزار واسط بابت اتصال به سرور اختصاصی (سرور استفاده شده برای نصب esxi)استفاده میکرد که از نسخه ۶٫۵ تحول بزرگی در این ضمینه انجام داد و رابط ها و نرم افزارهای مورد نیاز تبدیل شدند به نسخه web , نسخه وب بدون نیاز به نرم افزار خاص و صرفا با تایپ کردن آیپی ست شده در مجازی ساز esxi تمام امکانات این مجازی ساز را در اختیار مدیر سرور قرار میدهد.

تغییر آیپی در esxi

یکی از موراد خیلی مهم در تغییر آیپی esxi , ریست شدن سرور میباشد که در خیلی از مواقع و امکان راه اندازی مجدد(restart) وجود ندارد و تنها دلیل آن وجود سرور مجازی(ماشین مجازی) در esxi می باشد که در صورت ریست ممکن است دچار اختلال , داون تایم و مشکلات مربوط به کش رید سرور شود.

نوشته های مشابه

در این آموزش نحوه تغییر آیپی esxi بدون نیاز به ریست را آموزش میدهیم که به سادگی قابل انجام است و کاربران و ماشین های مجازی بدون تغییر در روند فعالیت یا بدون ریست شدن میتوانند از خدمات استفاده کنند.

تغییر آیپی در مجازی ساز esxi 6.7 بدون نیاز به ریست

۱- برای شروع به سرور مجازی ساز وارد میشویم.

تغییر آیپی در esxi

۲-وارد بخش Networking میشویم و سپس به تب VMkernel NICs میرویم.

تغییر آیپی در esxi

۳-در پنجره باز شده روی اسم vm nic کلیک کنید .

۴-سپس روی گزینه Edit setting کلیک کنید.

۵- و در مرحله آخر روی تیک بخش IPv4 setting کلیک کنید و سپس در کادر Address آدرس آیپی جدید را جایگزین کنید و در قسمت Subnet mask هم سابنت آیپی آدرس را وارد نمایید.

تغییر آیپی در esxi 6.7

بعد از اعمال تغییرات روی گزینه Save کلیک کنید .

بلافاصله, دیگر قادر به انجام کار در آیپی قدیمی نخواهید بود و حالت هنگ کردن را مشاهده میکنید و با وارد کردن آدرسی که در قسمت Addressوارد کردید میتوانید با آیپی جدید وارد مجازی ساز esxi شوید.

در این حالت نیازی به ریستارت سرور نخواهید داشت.

فاماسرور

مقاله اصلی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا