فضای مجازی

غول نفتی آمریکا از گروه طرفدار حفاظت از آب و هوا اخراج شد

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، گروه CLC (شورای رهبری آب و هوا) که سیاست آن مقابله با تغییرات آب و هوایی در آمریکاست، روز جمعه اعلام کرد که شرکت نفتی اگزون موبیل Exxon Mobil ، از این گروه اخراج شده است.

این اقدام بیش از یک ماه پس از آن صورت گرفت که یک فرد لابی گر از شرکت اگزون اعلام کرد که این شرکت از مالیات کربن به طور علنی حمایت می کند چرا که برنامه جلوگیری از تغییرات آب و هوایی هرگز به اندازه کافی از حمایت سیاسی برای تصویب برخوردار نخواهد بود. پس از آن دارن وودز، مدیر عامل اکسون، این اظهارات را محکوم کرد.

گرگ برتلسن، مدیرعامل شورای رهبری آب و هوا، در بیانیه ای گفت: پس از بررسی دقیق، ما تصمیم گرفتیم عضویت اگزون موبیل را در این شورا و گروه آمریکایی های طرفدار درآمد کربن، بازوی حمایتی ما، به حالت تعلیق درآوریم.

اکسون به همراه شرکت کونوکوفیلیپس ConocoPhillips ، بریتیش پترولیومBP ، شلShell و توتال Total یکی از اعضای بنیانگذار این گروه بود.

رنوی فرانسه متهم به فریبکاری درباره آلایندگی خودروهای خود شدتصمیم غول نفتی آمریکا برای اخراج کارکنان بین المللی خود

پس از آنکه شورای رهبری آب و هوا در ماه ژوئن از شرکت نفتی اگزون پس از اظهارات این لابی گر حمایت کرد، تصمیم اخیر یک چرخش 180 درجه ای در سیاست این گروه محسوب می شود.

شرکت نفتی اگزون نیز در بیانیه ای اعلام کرد که تصمیم این شورا "ناامید کننده و غیر سازنده" است.

در این بیانیه آمده است: بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد که سازمان ها برای پیشبرد راه حل های سیاسی معنی دار برای مقابله با چالش های مشترک و آرزوهای بلند جامعه برای (آلایندگی) خالص صفر، همکاری کنند.

این شرکت در ادامه تأکید کرد که همچنان عضو "ائتلاف راه حل های بازار" خواهد بود. این ائتلاف در کنار دیگر فعالیت ها برای کاهش آلودگی کربن نیز تلاش می کند.

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا