سرور مجازی
فضای مجازی

فروش خانه های جدید در آمریکا به پایین ترین رقم طی 14 ماه گذشته رسید

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، فروش خانه‌های جدید ویلایی در آمریکا در ماه ژوئن به پایین‌ترین رقم طی 14 ماه گذشته رسید. بالا رفتن قیمت الوار و کمبود سایر مصالح ساختمانی به بازار مسکن در این کشور آسیب رسانده است.

گزارش وزارت بازرگانی آمریکا مبنی بر کاهش فروش خانه‌های جدید در این کشور برای سومین ماه پیاپی، به دنبال خبر کاهش اعطای مجوز برای ساخت خانه به پایین‌ترین رقم طی 9 ماه گذشته، اعلام شد. در این بین، فروش خانه‌های دست دوم یک افزایش نسبی داشته است. هزینه بالاتر تولید، سازندگان خانه در آمریکا را تحت فشار گذاشته و باعث کاهش عرضه خانه و افزایش قیمت آن برای خریداران دسته اول شده است.

فروش خانه های جدید در آمریکا در ماه گذشته 6.6 درصد پایین آمد و به نرخ سالانه 676 هزار واحد رسید یعنی پایین‌ترین رقم از آوریل 2020. اقتصاددان‌ها پیش‌بینی کرده بودند فروش خانه‌های جدید در این کشور که سهم کوچکی از فروش خانه در آمریکا را تشکیل می‌دهد 3 درصد در ماه ژوئن بالا رود و به نرخ 800 هزار واحد برسد.

پیش بینی افزایش بی‌سابقه قیمت مسکن در آمریکاکاهش تولید کارخانه ای در آمریکا به خاطر کمبود ریز تراشه

فروش این خانه ها 19.4 درصد نسبت به سال گذشته در همین ماه پایین آمده که اولین کاهش سالانه از زمان آغاز بحران کروناست.

تقاضا برای خانه در آمریکا طی بحران کرونا افزایش یافت چون میلیون‌ها آمریکایی مشاغل خود را در خانه انجام می دادند و در کلاس‌های آنلاین حاضر می شدند. ولی عرضه خانه نتوانسته همگام با تقاضای آن افزایش یابد. سازندگان خانه تحت فشار افزایش قیمت الوار و کمبود سایر مصالح ساختمانی، لوازم خانگی، زمین و نیروی کار قرار گرفته‌اند.

بازار مسکن یکی از بخش‌های پر رونق اقتصادی طی همه‌گیری ویروس کرونا بوده و یک رشد دو رقمی را در سه فصل متوالی نشان داده است. اما این روند رشد در سه ماهه دوم سال جاری میلادی متوقف شده و بر تولید ناخالص داخلی آمریکا تاثیر گذاشته است.

اقتصاددان‌ها عقیده دارند رشد تولید ناخالص داخلی آمریکا در سه ماهه دوم 8.6 درصد بوده است یعنی بیشتر از 6.4 درصد گزارش شده در فصل زمستان.

کاهش فروش خانه در ماه گذشته در مناطق پرجمعیت جنوب، شمال شرق و غرب آمریکا متمرکز بوده است. متوسط قیمت خانه های جدید 6.1 درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته و به 361800 دلار رسیده است.

انتهای پیام/73

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا