سرور مجازی
پیشفرضتکنولوژی

آشنایی با تکنولوژی‌های برتر بهداشت داخل یخچال‌ ال‌جی

یکی از مهم‌ترین گام‌های کارخانه‌های یخچال‌سازی در دوران جدید، تجهیز این محصول به امکاناتی همچون تصفیه هوای ورودی و هوای خنک درون یخچال است تا از جریان هوای سرد تازه و بهداشتی درون یخچال اطمینان داشته باشیم. این امر به‌خصوص در حفظ تازگی و نگهداری مواد غذایی خام، به‌ویژه میوه و سبزیجات بسیار مهم است. ازاین‌رو اغلب تولیدکنندگان به دنبال راه‌هایی برای کنترل دقیق دما و جریان هوای تازه، خنک و سالم در قفسه‌های مربوط به میوه و سبزیجات هستند و در این زمینه تکنولوژی‌های گوناگونی را به ثبت رسانده‌اند.

همچنین شرکت‌های پیشرو در تولید لوازم‌خانگی و یخچال‌ها، با بهره‌گیری از تکنولوژی نور ماورابنفش، سلامت و بهداشتی فراتر از تصور را در بخش‌های مهم و پرکاربرد یخچال (مانند خروجی‌های آب) فراهم آورده و ضدعفونی کامل این بخش‌ها را به شکل مستمر ممکن ساخته‌اند.

برخی شرکت‌ها هم برای تکمیل زنجیره ضدعفونی درون یخچال، در کنار استفاده از تکنولوژی نور آبی، سراغ تکنولوژی‌های قدیمی‌تری همچون استفاده از خواص ضد باکتریایی یون‌های نقره در بخش‌هایی از یخچال رفته‌اند، که البته در برابر تکنولوژی نور آبی ماورا بنفش کاربرد چندانی ندارد.

یخچال‌های InstaView، نماد پیشتازی ال‌جی

ال‌جی همواره در طراحی و تولید لوازم‌خانگی در سراسر دنیا موضوع بهداشت و سلامتی را سرلوحه کار خود قرارداده است که این موضوع در محصولات گوناگون همچون ماشین لباسشویی، ظرف‌شویی و هم چنین یخچال‌ها به‌خوبی قابل‌مشاهده است.

نوشته های مشابه

آشنایی با تکنولوژی‌های برتر بهداشت داخل یخچال‌ ال‌جی

ازاین‌رو یخچال‌های جدید InstaView Door-in-Door ال‌جی به فناوری UVnano مجهز شده‌اند که با استفاده از تکنولوژی لامپ‌های LED ماورابنفش، محل خروجی مخزن آب یخچال را هر ساعت ضدعفونی می‌کند تا ۹۹.۹۹ درصد باکتری‌ها و ویروس‌ها را نابود کند؛ و این‌گونه کاربران بابت بهداشت و سلامتی یکی از پرکاربردترین و مهم‌ترین بخش‌های یخچال خاطرجمع خواهند بود.

یکی دیگر از امکانات جذاب و کارآمد برای حفظ بهداشت مواد غذایی در یخچال‌های ال‌جی، تکنولوژی Hygiene Fresh+ است. این تکنولوژی متشکل از یک سیستم فیلتر پنجگانه به همراه فن است که به شکل فعال هوای داخل محفظه یخچال را به درون خود مکیده و آن را از میان فیلترهای قدرتمندی می‌گذراند. سیستم Hygiene Fresh+ در یخچال‌های ال‌جی درست مانند یک دستگاه تصفیه هوای قدرتمند و اختصاصی عمل می‌کند که برای یخچال تعبیه‌شده است و به مواد غذایی اجازه می‌دهد در هوای تمیزتری تنفس کرده و برای مدت بیشتری تازه باقی بمانند.

Hygiene Fresh+ ال‌جی با استفاده از سیستم دوگانه کاتالیزور نوری و لامپ UV LED به‌کاررفته در این دستگاه تصفیه هوای اختصاصی، گردوغبار، هاگ قارچ‌ها و کپک‌ها، باکتری‌ها، ویروس‌ها و بوی بد را از هوای درون یخچال می‌زداید و تا ۹۹.۹۹۹ درصد باکتری‌های درون یخچال را نابود می‌کند. همچنین فیلتر کربن دوگانه آن قادر به کاهش میزان بوهای اسیدی و قلیایی از محیط یخچال است که از عوامل فساد مواد غذایی درون یخچال به شمار می‌روند.

ال‌جی همچنین با استفاده از تکنولوژی‌های LINEAR Cooling و DoorCooling+ شرایط بهینه‌ای برای تازگی بیشتر مواد غذایی و سالم ماندن آن‌ها برای مدت طولانی‌تر فراهم می‌آورد. LINEAR Cooling نوسانات دمایی درون یخچال را به حداقل می‌رساند که عامل اصلی خرابی و کاهش عمر مواد غذایی هستند و DoorCooling+ هم با جریان هوای خنک قدرتمند از خروجی‌هایی که در مناطق استراتژیک یخچال تعبیه‌شده‌اند، تمامی محیط یخچال را به شکل یکنواختی با هوایی تصفیه‌شده خنک می‌کند.

البته تکنولوژی‌های مبتکرانه ال‌جی در یخچال‌ و فریزرهای خانگی به همین محدود نشده و برای راحتی و آسایش بیشتر مصرف‌کننده و همچنین بهبود شیوه‌های نگهداری و مصرف مواد غذایی، یخچال‌های جدید این شرکت به فناوری‌های گوناگونی همچون Hygiene Fresh+، LG Craft Ice، Amazon Dash Replenishment و Metal Fresh مجهز گردیده‌اند.

۲۱۲۱

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا