فضای مجازی

روسیه فیس بوک و تلگرام را به دلیل عدم حذف محتوای غیرقانونی جریمه کرد

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، دادگاه روسیه پس از عدم پاسخگویی شرکت های سازنده برنامه فیس بوک و تلگرام به ادعاهای دولت این کشور مبنی بر انتشارمحتواهای غیرقانونی، این دو شرکت را جریمه کرد.

جریمه غول رسانه های اجتماعی ایالات متحده یعنی فیس بوک 6 میلیون روبل (81000 دلار) اعلام شد در حالی که سازنده پیام رسان تلگرام تقریباً دو برابر یعنی 11 میلیون روبل (150000 دلار) جریمه شد.

دادگاه منطقه تاگانسکی مسکو روز پنجشنبه گفت که فیس بوک را به دلیل ارتکاب دو تخلف متفاوت اداری جریمه کرده است در حالی که تلگرام به دلیل ارتکاب سه تخلف جریمه شده است. جزئیات این تخلفات فاش نشده است.

رویترز گزارش داد که نه فیس بوک و نه تلگرام بلافاصله به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ ندادند. دو اتهام مشابه علیه توئیتر نیز مطرح شده است و انتظار می رود دادگاه در مورد آنها رای صادر کند.

کارمندان فیس بوک تا ژوئیه 2021 از خانه کار می‌کننداحتمال جریمه 82000 دلاری گوگل در روسیه

دولت روسیه طی ماه های اخیر با چندین مورد جریمه نقدی به دلیل انواع تخلفات محتوایی، نشان داده است که نظارت خود را بر شبکه های اجتماعی به شدت افزایش داده است.

این کشور همچنین از شرکت های فن آوری خارجی خواسته است تا در روسیه دفاتر خود را افتتاح کنند و همچنین اطلاعات شخصی شهروندان را در خاک روسیه ذخیره کنند.

اقدامات مشابهی توسط کشورهای دیگر از جمله چین، هند و انگلیس صورت گرفته است.

بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس اخیراً با نمایندگان شرکت های سازنده رسانه های اجتماعی دیدار و به آنها در مورد جریمه های احتمالی بالغ بر 10 درصد از درآمد جهانی خود در صورت عدم جلوگیری از انتشار محتوای نفرت انگیز و نژادپرستی هشدار داد.

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا