سرور مجازی
روباتيك

بخش ربات امنیتی تجاری آمازون تعطیل می‌شود

بخش ربات امنیتی تجاری آمازون تعطیل می‌شود

 نشریه گیک وایر اعلام کرد با وجود آنکه به کسب وکار ربات های خانگی متعهد است اما تولید نسخه رده بالا که به عنوان گارد امنیتی برای فضاهایی تا ۵ هزار فوت مربع به کار می رود را متوقف خواهد کرد. این ربات برای کسب وکارهای کوچک و متوسط به کار می رفت و شرکت قصد دارد با تعطیلی این بخش روی ربات های خانگی تمرکز کند.

به گزارش دیتاسنتر من از مهر، آمازون در نوامبر ۲۰۲۳ میلادی آسترو را برای کسب وکارها راه اندازی و آن را به عنوان یک ربات امنیتی برای محل کار معرفی کرد. این ربات ۲۳۵۰ دلاری شامل یک نمایشگر روی چرخ و پریسکوپ اچ دی بود. نسخه تجاری این ربات فقط در آمریکا عرضه شده بود.

سخنگوی آمازون اعلام کرد این شرکت هنوز کارمندانش را به دلیل از بین رفتن بخش Astro for Business اخراج نکرده و تصمیم دارد منابع خود را به بخش رباتیک خانگی منتقل کند. نسخه مخصوص مصرف کنندگان آسترو که در سال ۲۰۲۱ میلادی عرضه شد هنوز به قیمت ۱۶۰۰ دلار در بازار وجود دارد.

هرچند نسخه خانگی ربات آسترو یک جایگزین کامل نگهبان امنیتی نیست اما می تواند در خانه گشت زنی کند و اگر فرد ناشناسی را در آنجا ببیند یا صدای شکستن شیشه یا زنگ های مختلف را بشنود، به فرد هشدار دهد. این ربات می تواند فعالیت های دیگری مانند حرکت به دنبال فرد با موسیقی، ارسال پیام به افراد دیگر و تنظیم تایمر را انجام دهد.

مجله خبری mydtc

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا