سرور مجازی
ماهواره و فضا

برای دومین بار پرتاب کپسول “استارلاینر” به فضا به تعویق افتاد

برای دومین بار پرتاب کپسول “استارلاینر” به فضا به تعویق افتاد

بر اساس گزارش رویترز، این تعویق جدید به آنها اجازه می‌دهد تا چهار روز دیگر نشت هلیوم را قبل از ارسال دو فضانورد اول این وسیله نقلیه به فضا ارزیابی کنند.

به گزارش دیتاسنتر من، پرتاب استارلاینر از فلوریدا چندین بار در ماه مه به تعویق افتاد و آخرین پرتاب آن به 21 می به موکول شد.

به جز نشت هلیوم، یک مشکل فنی دیگر نیز در موشک اطلس 5 که کپسول را حمل می‌کرد وجود داشت که منجر به تاخیر قبلی شد. این برنامه چندین سال از زمان بندی عقب افتاده است و بیش از 1.5 میلیارد دلار نیز از بودجه اختصاص یافته خود فراتر رفته است.

ناسا اعلام کرد که آخرین به تعویق انداختن زمان بیشتری برای «نهایی‌سازی گام‌های بعدی که به نشت مداوم هلیوم رسیدگی می‌کنند» می‌دهد.

اکنون قرار است پرتاب حداکثر تا ساعت 3:09 بعد از ظهر به وقت شرقی (1909 GMT) در روز شنبه، 25 می انجام شود.

بوئینگ بیش از ده سال است که استارلاینر (Starliner) را توسعه می‌دهد تا دومین فضاپیمای آمریکایی را برای ناسا فراهم کند که بتواند فضانوردان را به ایستگاه فضایی بین‌المللی منتقل کند.

اسپیس ایکس اولین ماموریت سرنشین‌دار خود را در سال 2020 با استفاده از کپسول Crew Dragon خود که در چارچوب همان برنامه ناسا ساخته شده بود، به فضا پرتاب کرد.

جدیدترین ماموریت استارلاینر، به نام آزمایش پرواز سرنشین‌دار، قرار است آخرین آزمایش قبل از دریافت مجوز اداره فضایی ایالات متحده باشد که برای انجام ماموریت‌های معمول فضانوردان به ایستگاه فضایی بین المللی توسط فضاپیما منتقل می‌شود.

بوئینگ پس از سال‌ها مشکلات فنی، پرواز بدون سرنشین استارلاینر به ایستگاه فضایی بین المللی را در سال 2022 انجام داد.

مجله خبری mydtc

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا