سرور مجازی
سخت افزار

حمایت ۷ میلیارد دلاری کره جنوبی از صنعت نیمه‌رسانا

حمایت ۷ میلیارد دلاری کره جنوبی از صنعت نیمه‌رسانا

وزارت دارایی کره جنوبی، روز یکشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد چویی سانگ موک، وزیر دارایی کره جنوبی، روز جمعه در دیدار با تولیدکنندگان محلی مواد، قطعات و تجهیزات تراشه، اظهار کرد: دولت سرگرم بررسی راه‌هایی برای تامین مالی این برنامه به منظور حمایت از صنعت است. تامین مالی سیاستی از سوی بانک دولتی توسعه کره یا یک صندوق مشترک تامین مالی دولتی، خصوصی و سیاستی، در میان گزینه‌های موجود است.

چویی که معاون نخست وزیر این کشور هم است، گفت: جزئیات به زودی اعلام خواهد شد.

به گزارش دیتاسنتر من از ایسنا، این اقدام در حالی انجام می‌شود که دولت آمریکا، متحدانش از جمله کره جنوبی را تحت فشار قرار داده تا محدودیت‌ها برای دسترسی چین به فناوری نیمه‌رسانا را تشدید کنند. مقامات آمریکایی همچنین از کره جنوبی می‌خواهند صادرات تجهیزات و فناوری‌ها برای تولید تراشه‌های حافظه و لاجیک پیشرفته به چین را محدود کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، کره جنوبی که بزرگترین تولیدکننده تراشه حافظه در جهان است، همزمان با شدت گرفتن رقابت آمریکا و چین در زنجیره تامین، در تلاش است با سرمایه گذاری ۴۷۰ میلیارد دلاری در یک  هاب نیمه‌رسانا خارج از سئول، نفوذ خود را در این بخش تحکیم کند. دولت کره جنوبی برای حمایت از این برنامه، اقداماتی شامل مشوق‌های مالیاتی را برای سرمایه‌گذاری‌ها، پیشنهاد کرده است.

مجله خبری mydtc

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا