سرور مجازی
موبایل

آلارم آیفون ممکن است شما را از خواب بیدار نکند

آلارم آیفون ممکن است شما را از خواب بیدار نکند

آیا شما از کاربران آیفون هستید و متوجه شده‌اید که زنگ ساعت شما طبق برنامه به صدا در نیامده است؟ اما بدانید که شما تنها نیستید! در چند روز گذشته بسیاری از کاربران گزارش داده‌اند که آلارم آیفون آنها زنگ نمی‌خورد. اپل این مشکل را پذیرفته است و در حال حاضر روی رفع آن کار می کند.

آلارم‌های بی‌صدا
به نظر می‌رسد این مشکل مربوط به برنامه ساعت در آیفون باشد، جایی که آلارم‌ها به طور خودکار خاموش یا بی‌صدا می شوند و به کاربران هشدار نمی‌دهند. از آنجایی که بسیاری از مردم برای بیدار شدن در صبح به ساعت‌های زنگ دار متکی هستند  وجود این باگ ممکن است بخشی از زندگی کاربران را مختل کند.

اپل گفت که از این موضوع آگاه است، اگرچه مشخص نیست چند نفر تحت تأثیر این باگ قرار گرفته‌اند یا چه دستگاه‌هایی درگیر هستند. 

این شرکت از اظهار نظر در مورد اینکه آیا ویژگی «آگاهی توجه» دلیل مشکل هشدار بوده است یا خیر، خودداری کرد.

 

آلارم آیفون ممکن است شما را از خواب بیدار نکند

علت مشکل
در حالی که اپل علت دقیق این مشکل را فاش نکرده است، چندین ویدیوی کوتاه در پلتفرم‌هایی مانند اینستاگرام و تیک‌تاک نشان می‌دهد که این خطا توسط ویژگی «آگاهی توجه» در آیفون ایجاد می‌شود.

این ویژگی رفتار دستگاه را بر اساس اینکه کاربر به صورت فعال با گوشی درگیر است، مانند کاهش صدای هشدارها و کم نشدن روشنایی صفحه، تغییر می‌دهد.

این قابلیت به طور پیش فرض در آیفون‌ها فعال است، اما می توان آن را به صورت دستی خاموش کرد. با این حال، انجام این کار به این معنی است که گوشی برخی از ویژگی‌ها را ارائه نخواهد کرد.

همچنین مشخص نیست که غیرفعال کردن این ویژگی، مشکل هشدار را حل کند یا خیر. تا زمانی که اپل راه حلی را منتشر نکند، بهتر است که آلارم‌های خود را روی آلارم قدیمی‌تان ایمن بیشتری تنظیم کنید. بعید است این دستگاه خاموش شود مگر اینکه باتری تمام شود.

مجله خبری mydtc

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا