سرور مجازی
رمز ارز

بررسی شواهد جدید: چرا هال فینی نمی‌تواند ساتوشی ناکاموتو باشد؟

بررسی شواهد جدید: چرا هال فینی نمی‌تواند ساتوشی ناکاموتو باشد؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

هویت ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت کوین، یکی از بزرگ‌ترین رازهای حل‌نشده تاریخ کریپتو است. در طول این سال‌ها، افراد متعددی به عنوان مخترع احتمالی بیت کوین معرفی شده‌اند. یکی از این افراد، هال فینی (Hal Finney)، یکی از افراد برجسته در زمینه رمزنگاری و از اولین پذیرندگان بیت کوین، است. اگرچه فینی تا زمان مرگش در سال ۲۰۱۴، این نظریه را رد می‌کرد، اما برخی از کاربران معتقدند که او همان ساتوشی ناکاموتو بوده است.

Ramzarzبا ۱۰ هزار تومان ترید رو شروع کن!
تو ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو ترید کنی!


شروع

با این حال، جیمسون لوپ، محقق دنیای کریپتو، شواهد جدیدی را منتشر کرده که نشان می‌دهد هال فینی نمی‌تواند ساتوشی ناکاموتو باشد. به گفته لوپ، در روز ۱۸ آوریل سال ۲۰۰۹، دقیقاً در همان بازه زمانی که ساتوشی ناکاموتو با مایک هرن (Mike Hearn)، یکی از توسعه‌دهندگان اولیه بیت کوین، در حال تعامل بود، ایمیل‌ها را پاسخ می‌داد و در حال انجام تراکنش‌ در شبکه بیت‌ کوین بود، فینی در سانتا باربارا، کالیفرنیا، در یک مسابقه شرکت کرده و در حال گذشتن از خط پایان بود.

بررسی شواهد جدید: چرا هال فینی نمی‌تواند ساتوشی ناکاموتو باشد؟لوپ می‌گوید، مهم نیست که یک ورزشکار چقدر بااستعداد باشد، او نمی‌تواند هنگام دویدن ایمیل بنویسد و کدنویسی کند.
لوپ همچنین به سبک‌های کدنویسی بسیار متفاوتی که فینی و ناکاموتو استفاده می‌کنند، اشاره کرد. لوپ در پایان اظهارات خود تأیید کرد که او فرضیه‌های خود را در مورد هویت واقعی ساتوشی دارد، اما برای جلوگیری از ایجاد آشفتگی در دنیای واقعی، از به اشتراک گذاشتن آنها خودداری می‌کند. به گفته لوپ، بهتر است ساتوشی ناکاموتو یک ایده باقی بماند، نه یک شخص – درست مانند آنچه که خود خالق بیت کوین می‌‌خواهد.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.

مجله خبری دیتاسنتر من

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا