سرور مجازی
اینترنت

سرعت اینترنت موبایل و ثابت در ایران کاهش یافت

اسپیدتست ماهانه گزارشی درباره سرعت اینترنت ثابت و موبایل در جهان و کشورهای مختلف منتشر می‌کند و حالا در جدیدترین گزارش آن برای ماه ژانویه ۲۰۲۳، سرعت اینترنت موبایل و ثابت در ایران کاهش یافته که این کاهش برای اینترنت موبایل، تقریباً قابل‌توجه است.

در گزارش اسپیدتست برای ژانویه ۲۰۲۳، میانگین سرعت اینترنت موبایل و ثابت در جهان افزایش داشته است. سرعت اینترنت ثابت از ۷۵.۱۸ مگابیت بر ثانیه گزارش قبلی، به ۷۶.۳۴ مگابیت بر ثانیه رسیده و سرعت اینترنت موبایل هم از ۳۶.۷۴ مگابیت بر ثانیه، به ۳۷.۹۸ مگابیت بر ثانیه افزایش پیدا کرده است.

میانگین سرعت اینترنت ثابت و موبایل در جهان ژانویه 2023

میانگین سرعت اینترنت ثابت و موبایل در جهان ژانویه ۲۰۲۳

سرعت اینترنت ثابت و موبایل در ایران

در ماه ژانویه سرعت اینترنت ثابت و موبایل در کشورمان کاهش داشته و این کاهش برای اینترنت موبایل تقریباً قابل‌توجه است. رتبه اینترنت ثابت و موبایل در فهرست اسپیدتست به‌ترتیب کاهش ۲ و ۱ پله‌ای داشته است.

طبق گزارش اسپیدتست، سرعت اینترنت موبایل در کشورمان از ۳۹.۳۲ مگابیت بر ثانیه گزارش قبلی، به ۳۵.۸۷ مگابیت بر ثانیه رسیده است که منجر به کاهش یک‌پله‌ای رتبه کشورمان در لیست و قرارگیری‌اش در رتبه ۵۶ام شده است.

میانگین سرعت اینترنت موبایل و ثابت ایران ژانویه 2023

میانگین سرعت اینترنت موبایل و ثابت ایران ژانویه ۲۰۲۳

در بخش اینترنت ثابت، این کاهش سرعت کمتر است. درحالی‌که در گزارش قبلی با سرعت ۱۱.۶۶ مگابیت بر ثانیه روبه‌رو بودیم، حالا در گزارش ماه ژانویه این سرعت به ۱۱.۴۴ مگابیت بر ثانیه کاهش یافته است. این کاهش سرعت باعث پایین‌آمدن ۲پله‌ای رتبه کشورمان در فهرست و قرارگیری‌اش در رتبه ۱۴۶ام جهان شده است.

در سطح جهان، سنگاپور همچنان بالاترین سرعت اینترنت ثابت را دارد و کاربران این کشور به سرعت ۲۳۴.۵۵ مگابیت بر ثانیه دسترسی دارند. در رتبه دوم شیلی قرار گرفته که با سرعت ۲۲۴.۸۴ مگابیت بر ثانیه، چین را شکست داده است. در رتبه‌های بعدی به‌ترتیب چین، امارات متحده عربی و هنگ‌کنگ به‌چشم می‌خورند.

سریع‌ترین اینترنت ثابت و موبایل جهان ژانویه 2023

سریع‌ترین اینترنت ثابت و موبایل جهان ژانویه ۲۰۲۳

در بخش اینترنت موبایل، امارات متحده عربی با میانگین سرعت ۱۶۱.۱۵ مگابیت بر ثانیه توانسته است قطر را شکست دهد و به صدر لیست راه پیدا کند. قطر حالا با سرعت ۱۵۵.۵۱ مگابیت بر ثانیه در جایگاه دوم قرار دارد. رتبه‌های بعدی را به‌ترتیب نروژ، کره جنوبی دانمارک تصاحب کرده‌اند.

۲۲۷۲۲۷

مجله خبری mydtc

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا