سرور مجازی
zoomit

سامسونگ در سال ۲۰۲۳ با تغییر استراتژی می‌خواهد جایگاه رهبری خود را حفظ کند

سامسونگ در سال آینده میلادی تلاش خواهد کرد استراتژی خود را تغییر دهد تا بیشتر روی رقابت‌پذیری محصول و کم‌تر روی کاهش هزینه تمرکز کند. با این تغییر اساسی در نگرش، این شرکت امیدوار است که در مبارزه با اپل جایگاه رهبری خود را حفظ کند.

غول فناوری کره‌ای جلسه‌ای اجرایی با بخش DX (تجربه کاربری) برگزار کرد و گزارش ها حاکی از آن است که هان جونگ هی، نایب رئیس سامسونگ الکترونیکس به این بخش دستور داده تا درباره‌ی راه‌های تقویت رقابت‌پذیری گوشی‌های هوشمند بدون گرفتارشدن در کاهش هزینه‌ها فکر کند.

هدف سامسونگ این است که برترین تولیدکننده باشد؛ یعنی قصد دارد به جای تقلید از آنچه رقبای چینی انجام می‌دهند، با اپل مبارزه کند.

نایب رئیس سامسونگ توضیح داد که کاهش هزینه چیزی است که حتی شرکت‌های نوپایی مانند شرکت‌های چینی نیز می‌توانند بدون مشکل آن را انجام دهند و تمام بخش‌های سامسونگ باید به‌جای صرف زمان و منابع زیاد برای توسعه‌ی استراتژی‌های کاهش هزینه، روی تقویت رقابت تمرکز کنند.

تمرکز بیشتر روی تجربه کاربری و رقابت‌پذیری از سال ۲۰۲۳

یکی از راه‌هایی که بخش موبایل سامسونگ از اواسط سال ۲۰۱۰ به سوددهی رسید، توسعه‌ی سری گلکسی A بود؛ اما بیش از هر چیز، این استراتژی به‌عنوان راهی برای رقابت سامسونگ با تولیدکننده‌های چینی برای کسب سهم بازار ایجاد شد.

در سال ۲۰۲۳، سامسونگ تمرکز خود را روی هدف‌گذاری بهترین‌ها و توسعه‌ی گوشی‌های هوشمند رقابتی قرار خواهد داد که به آن اجازه می‌دهد با موفقیت بیشتری برای کسب رتبه‌ی برتر دربرابر تنها شرکت رقیب خود، یعنی اپل رقابت کند. به‌عبارت دیگر، سامسونگ به جای رقابت با دیگر شرکت‌ها برای ارائه‌ی محصولات خود با پائین‌ترین قیمت ممکن، سعی می‌کند تا با اپل مبارزه کند و کم‌تر نگران رقبای کوچک‌تر خود باشد.

مقاله‌ی مرتبط:

  • سامسونگ با تشکیل تیمی جدید به‌دنبال حضور پرقدرت در بازار تراشه‌های موبایلی است

این استراتژی درحال‌حاضر برای استفاده از تراشه‌ی اسنپدراگون کوالکام برای کل سری گلکسی S23 در سال آینده به جای تقسیم بازار بین اسنپدراگون و اگزینوس، احتمالاً برای اهداف کاهش هزینه انجام خواهد شد. درعین‌حال، این به‌کارگیری گسترده جدید از تراشه‌های کوالکام به تیم جدید سامسونگ اجازه می‌دهد تا یک تراشه‌ی رقابتی داخلی را توسعه دهند که احتمالاً در سال ۲۰۲۵ برای گوشی‌های هوشمند پرچم‌دار عرضه خواهد شد.

اگر همه چیز طبق انتظار این شرکت پیش برود، گلکسی اس ۲۲، گلکسی زد فلیپ ۵ و گلکسی زد فولد ۵ باید بهتر از همیشه باشند.

مجله خبری mydtc

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا