سرور مجازی
zoomit

تسلا اجرای بازی‌های پلتفرم Steam را در شماری از خودروهایش ممکن کرد

ایلان ماسک اوایل سال جاری میلادی وعده داد که امکان اجرای باز‌ی‌های پلتفرم استیم در شماری از خودروهای تسلا فراهم شود. براساس آنچه تک‌اسپات می‌نویسد، این وعده سرانجام رنگ حقیقت به خود گرفته است.

به گفته‌ی تسلا، بازی‌هایی که با کنسول Steam Deck سازگاری دارند، در خودروهای تسلا مدل اس و ایکس ۲۰۲۲ اجرا می‌شوند. البته شرط اجراشدن بازی‌ها،‌ تهیه‌ی اشتراک Premium Connectivity تسلا است.

سیستم اطلاعات-سرگرمی خودروهای تسلا مبتنی‌بر تراشه‌ی AMD Navi 23 (عضو خانواده‌ی RDNA 2) است و به‌همین علت قدرت پردازشی مناسبی دارد. به ادعای خودروساز بزرگ آمریکایی، این سیستم از لحاظ تئوری می‌تواند با کنسول‌های پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس رقابت کند.

خودروهای تسلا همین حالا نیز بازی‌هایی مثل Cuphead و PUBG Mobile و Fallout Shelter را اجرا می‌کنند، اما به‌لطف به‌روزرسانی جدید، به هزاران بازی دیگر نیز دسترسی دارند.

تسلا می‌گوید همگام‌سازی ابری با سرورهای استیم در خودروهایش پشتیبانی می‌شود، بدین ترتیب می‌توانید در خانه بازی کنید و سپس مشغول ادامه‌ی آن در داخل خودرو شوید. البته صرفاً به شرطی می‌توانید در تسلا مدل اس و تسلا مدل ایکس بازی کنید که خودرو پارک شده باشد.

دفتر بررسی نقص فنی در اداره‌ی NHTSA آمریکا در سال ۲۰۲۱ تحقیقاتی علیه قابلیت Passenger Play خودروهای تسلا به راه انداخت. این قابلیت به مسافران حاضر در خودرو امکان می‌داد به هنگام حرکت، مشغول تجربه‌ی بازی شوند. یک روز پس از به‌راه‌افتادن تحقیقات، تسلا گفت قابلیت Passenger Play را از دسترس خارج می‌کند.

مقاله‌ی مرتبط:

  • یلان ماسک: امکان اجرای همه بازی‌های استیم در خودروهای تسلا فراهم خواهد شد

به‌روزرسانی جدید تسلا افزون‌بر بازی‌های استیم، دسترسی به سرویس اپل موزیک را امکان‌پذیر می‌کند. مشترکین اپل موزیک می‌توانند در خودروی تسلا به تمامی موسیقی‌های خود دسترسی داشته باشند یا مشغول گوش دادن به برنامه‌های رادیویی شوند. خودروهای تسلا همچنین برقراری تماس ویدیویی را ازطریق دوربین‌های موجود در اتاق خودرو و با اتکا بر اپلیکیشن Zoom امکان‌پذیر می‌کنند.

مجله خبری mydtc

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا