سرور مجازی
zoomit

پرجست‌وجوترین‌های گوگل در سال ۲۰۲۲؛ «ووردل» اول شد، «آیفون ۱۴» در رتبه هشتم قرار گرفت

گوگل به رسم هر سال، پرجست‌و‌جوترین عبارت‌های ۲۰۲۲ را اعلام کرده است. Wordle در سال ۲۰۲۲ بیشتر از هر عبارت دیگری در گوگل جست‌و‌جو شد. گوگل فهرست عبارت‌های پرجست‌و‌جو را به‌صورت منطقه‌ای منتشر کرده، اما متأسفانه جزئیاتی درباره‌ی جست‌و‌جوهای محبوب ایران ارائه نداده است. این در حالی است که در کشوری مثل آمریکا، عبارات محبوب به‌صورت شهربه‌شهر نیز اعلام شده‌اند.

پرجستجوترین عبارات گوگل در سال ۲۰۲۲ Google

همان‌طورکه انتظار داشتیم، پرجست‌و‌جوترین عبارات گوگل به اتفاقات مهمی که در سال جاری میلادی رخ داد ارتباط دارد. برای نمونه «اوکراین» و «ملکه الیزابت» جزو پنج جست‌و‌جوی برتر سال ۲۰۲۲ هستند. در بریتانیا سؤالات متعددی نظیر «آیا ملکه فوت شده؟» در گوگل به دفعات مطرح شد. آیفون ۱۴، پرچم‌دار جدید اپل، در جایگاه هشتم پرجست‌و‌جوترین‌های گوگل قرار گرفت.

جالب است که امسال جست‌و‌جو برای برخی از مسابقات ورزشی هند بسیار بالا بود. مثلاً مسابقه‌ی بین هند و انگلستان دومین جست‌و‌جوی برتر گوگل در سال ۲۰۲۲ محسوب می‌شود.

در قسمت بازیگران، اسم «جانی دپ» بیشتر از هر کس دیگری جست‌و‌جو شد. دپ در سال ۲۰۲۲ دادگاه پرحاشیه‌ای با همسر سابقش برگزار کرد. «ویل اسمیت» به‌خاطر سیلی سنگینی که به میزبان مراسم اسکار زد، در رتبه‌ی دوم قرار گرفت. نام «امبر هرد» (همسر سابق جانی دپ) و «کریس راک» (فردی که از ویل اسمیت سیلی خورد) نیز در فهرست دیده می‌شود.

مقاله‌ی مرتبط:

  • محبوب‌ترین عبارات جستجوشده گوگل در سال ۲۰۲۱

در بخش فیلم‌های سینمایی، دو فیلم Black Adam و The Batman از دنیای سینمایی دی‌سی جزو پنج جست‌و‌جوی برتر بودند. در فهرست پنج‌تای برتر صرفاً فیلم Thor: Love and Thunder از مارول دیده می‌شود. همچنین در بخش ورزشی، عبارت «جام جهانی» بیشتر از هر مسابقه‌ی دیگری جست‌و‌جو شد.

برای دیدن فهرست کامل پرجست‌و‌جوترین عبارات گوگل در سال ۲۰۲۲ وارد این صفحه شوید.

مجله خبری mydtc

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا