سرور مجازی
zoomit

گوگل رمزنگاری سرتاسری را به چت‌های گروهی Google Messages اضافه می‌کند

براساس گزارش ورج، گوگل قصد دارد در هفته‌های آینده سیستم رمزنگاری سرتاسری را به چت‌های گروهی‌ مبتنی‌بر پروتکل RCS در اپلیکیشن گوگل مسیج (Google Messages) اضافه کند. این قابلیت ابتدا به‌صورت آزمایشی دردسترس قرار خواهد گرفت. اپلیکیشن پیام‌رسان گوگل در حال حاضر در چت‌های دو نفره از سیستم رمزنگاری سرتاسری پشتیبانی می‌کند.

رمزنگاری سرتاسری چت گروهی گوگل مسیج

گوگل همچنین گفته است که به‌زودی کاربران می‌توانند با تمامی ایموجی‌ها به پیام‌های RCS واکنش نشان دهند. ماه گذشته‌ی میلادی آزمایش این قابلیت به‌صورت محدود شروع شده بود. در حال حاضر ایموجی‌هایی که برای واکنش به پیام‌های RCS دردسترس‌اند تنوع محدودی دارند.

استفاده از ایموجی برای ری اکشن به پیام گوگل مسیج

گوگل در ماه‌های اخیر تلاش زیادی کرده است تا RCS را جایگزین SMS کند، اما فعلاً به موفقیت زیادی دست پیدا نکرده است. با این‌که RCS قابلیت‌های جذاب متنوعی ارائه می‌دهد، بسیاری از ما امکان استفاده از آن را نداریم. اپل تاکنون استاندارد RCS را به آی‌مسیج آیفون اضافه نکرده است. تیم کوک در مقطعی گفت که کاربران آیفون خواستار چنین موضوعی نیستند.

مقاله‌ی مرتبط:

  • پیام‌رسانی RCS چیست و چه اهمیتی برای گوشی‌های اندرویدی دارد؟

گوگل بارها به روش‌های مختلف اپل را ترغیب کرده است تا RCS به آی‌مسیج اضافه شود. اهالی مانتین‌ویو بار دیگر به اپل طعنه زده‌اند. گوگل در بیانیه‌اش می‌گوید تمامی اپراتورها و تولیدکنندگان بزرگ گوشی هوشمند به غیر از اپل، RCS را به‌عنوان استانداردی جدید پذیرفته‌اند. گوگل می‌گوید استفاده‌ی اپل از SMS «بدین معنی است که پیام‌رسانیِ آن‌ها در دهه‌ی ۹۰ میلادی گیر کرده.»

مجله خبری mydtc

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا