وجود مشکل رندر رنگ‌ها در ویندوز ۱۱ توسط مایکروسافت تایید شد

 وجود مشکل رندر رنگ‌ها در ویندوز ۱۱ توسط مایکروسافت تایید شد
سیستم عامل جدید شرکت مایکروسافت، یعنی ویندوز ۱۱ باگی دارد که به موجب آن، رنگ‌ها در برخی مانیتورهای HDR به درستی رندر نمی‌شوند و اصلی‌ترین مشکل این باگ نیز نمایش رنگ زرد به جای رنگ سفید است.
 
به گزارش mydtc از شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی techradar، گزارش‌های به دست آمده از خبرگزاری آنلاین Tom’s Hardware نشان از آن دارد که مایکروسافت روی این مسئله به صورت کاملا فعالانه کار می‌کند، به صورتی که این غول فناوری در حال حاضر باگ یاد شده را در اسناد پشتیبانی حاوی فهرست مشکلات شناخته شده ویندوز ۱۱ گنجانده است.
 
مایکروسافت در این رابطه اظهار داشته است که: «برخی از برنامه‌های ویرایش تصویر بعد از نصب ویندوز ۱۱ ممکن است برخی از رنگ‌ها را روی صفحه نمایش‌های HDR  به درستی رندر نکنند. این مشکل بیشتر در مورد رنگ سفید که اغلب به صورت زرد روشن نمایش داده می‌شود دیده شده است.»
 

 ویندوز 11

 
گفته شده این مشکل بیشتر آن دسته از کاربرانی را تحت تاثیر قرار می‌دهد که از ویندوز ۱۱ نسخه ۲۱H2 استفاده می‌کنند، و مایکروسافت در این رابطه مدعی شده است که هم اکنون به دنبال راه حلی برای رفع این مشکل است و انتظار می‌رود که تا اواخر ماه ژانویه بتواند به این هدف دست پیدا کند.
 
البته ذکر بازه زمانی ارائه شده از سوی مایکروسافت برای رفع این باگ، به معنای آن است که رفع نقص یاد شده در به‌روزرسانی تحمعی نسخه پیش‌نمایش ماه ژانویه عرضه خواهد شد و نسخه کامل آن در Patch Tuesday ماه فوریه عرضه می‌شود. بنابراین برای رفع این باگ زمان چندان زیادی باقی نمانده است.
 
به صورت کلی خوشبختانه این مشکل در عین کلافه کننده بودن، تنها بخش اندکی از کاربران ویندوز ۱۱ را تحت تاثیر قرار داده و تنها روی شمار کوچکی از نرم‌افزارهای ویرایش تصویر و مانیتورهای HDR دیده می‌شود.
از سوی دیگر، مایکروسافت نیز با به رسمیت شناختن وجود این باگ، تلاش‌های خود را برای از بین بردن آن چند برابر کرده است.
 

تبلیغات دیجی کوله

نوید

تکنولوژی بصورت لحظه ای در حال رشد است و در این قطار زمان اگر توقف کنید ممکن است بسیاری از موارد را پشت سر گذارید و اگر در همین مسیر با سرعت بالا حرکت کنید اتفاقهای خوبی را رقم زده اید. تکنولوژی مسیر پیشرفت انسانها و بشریت است که تا کنون راه های خطرناک و انسانی زیادی را طی نموده است.

0 دیدگاه

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *