سرور مجازی
zoomit

اپل در آستانه فصل تعطیلات احتمالاً با کمبود ۱۵ تا ۲۰ میلیون واحدی آیفون ۱۴ پرو مواجه است

دلیل اصلی کم‌شدن تولید آیفون ۱۴ پرو، شیوع مجدد کووید در چین است که به تعطیلی کارخانه‌های مختلف منجر شده است. علاوه‌براین شرایط موجود باعث برانگیخته شدن اعتراضات شدید کارگران تأسیسات فاکسکان شود؛ شرکتی که بیشترین حجم آیفون‌ها در آنجا تولید می‌شوند. مینگ‌چی کو می‌گوید پگاترون و Luxshare ICT، دو شرکت چینی دیگر، به‌ترتیب حدود ۱۰ درصد از حجم سفارشات آيفون ۱۴ و آیفون ۱۴ پرو را دریافت خواهند که این اقدام می‌تواند تا اواخر دسامبر، بخشی از کاهش تولید این مدل‌ها را جبران کند.

همان‌طور که GSMArena اشار می‌کند، آیفون ۱۴ پرو قیمت بالایی دارد و بنابراین کمبود این گوشی باعث خواهد شد درآمد اپل در سه‌ماهه‌ی چهارم ۲۰۲۲ به‌میزان درخورتوجهی کاهش یابد.

مقاله‌ی مرتبط:

  • شورش در آیفون‌سیتی؛ تولید آیفون‌های پرو تا پایان امسال ۶ میلیون دستگاه افت می‌کند
  • درگیری شدید میان کارگران کارخانه ساخت آیفون با پلیس چین

درحال‌حاضر موجودی آیفون ۱۴ پرو و آيفون ۱۴ پرو مکس در فروشگاه‌های اپل در ایالات‌متحده به‌پایان رسیده است و فروش این دو مدل تا ۲۹ دسامبر در این مراکز آغاز نخواهد شد. کو معتقد است وقتی اثرات رکورد اقتصادی گسترش یافت، مردم برای خرید آیفون ۱۴ پرو جدید دیگر صبر نخواهند ماند. این تحلیل‌گر همچنین اظهارداشت:

بیشترین تقاضا برای سری آیفون ۱۴ پرو در سه‌ماهه‌ی پایانی سال ۲۰۲۲ در بحبوحه‌ی رکورد اقتصادی و به‌دلیل ایجاد شکاف درخورتوجه در عرضه‌وتقاضا به‌جای تعویق، از بین خواهد رفت.

مجله خبری mydtc

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا