سرور مجازی
zoomit

با توقف تبلیغات اپل در توییتر، ایلان‌ ماسک سازنده آیفون را به تنفر از آزادی بیان متهم کرد

ایلان ماسک در یکی از مصاحبه‌های اخیر خود با ورج در پاسخ به این سؤال که آیا اپل حضور توییتر در اپ‌استور را تهدید می‌داند یا خیر پاسخ مثبت داد. مالک توییتر در یکی از توییت‌های اخیر خود گفت:

اپل بیشتر تبلیغات خود را در توییتر متوقف کرده است. آیا آن‌ها از آزادی بیان در آمریکا متنفر هستند؟

این اتفاق پس‌از یک‌سری رویدادها درمورد تعدیل توییتر و موارد دیگر رخ می‌دهد و باعث شده است گمانه‌زنی‌هایی مطرح شود مبنی بر این‌که آیا اپل و گوگل در موقعیتی قرار خواهند گرفت که شبکه‌ی اجتماعی مذکور را از فروشگاه برنامه‌های خود حذف کنند.

ماسک اواخر هفته‌ی گذشته گفت:

مطمئناً امیدوار هستم که به این نتیجه نرسد، اما بله اگر گزینه‌ی دیگری وجود نداشته باشد، یک گوشی جایگزین خواهم ساخت.

اگر توییتر از اپ‌استور حذف شود، شاید ثروتمندترین مرد جهان رقیبی برای آیفون و گوشی‌های اندرویدی تولید کند. مدت کوتاهی پس‌از انتشار توییت ماسک مبنی‌بر توقف فعالیت‌های تبلیغاتی اپل در توییتر، او مدیرعامل اپل یعنی تیم کوک را به موضوع ایجاد‌شده در این پلتفرم اجتماعی فراخواند. توییت مذکور به‌شرح زیر است:

این‌جا چه خبر است؟ tim_cook@

ازجمله جنجال‌‌های اخیر در توییتر می‌توان به هرج‌ومرج درمورد نشان‌های تأیید آبی حساب‌های کاربری اشاره کرد که هرکسی با پرداخت ۸ دلار درماه می‌تواند آن را فعال کند؛ تصمیمی که پس از یک دوره‌ی بسیار کوتاه، دوباره لغو شد. برخی افراد در آن زمان هویت شرکت‌ها و افراد مشهور ازجمله الی لیلی، نینتندو، لبرون جیمز، تسلا و موارد دیگر را جعل کردند.

مقاله‌ی مرتبط:

  • ایلان ماسک، توییتر و تسلا؛ تاکتیک‌هایی مدیریتی که تاریخ را تکرار می‌کنند
  • معادله پیچیده توییتر و دولت آمریکا؛ میلیاردها دلار جریمه بیخ گوش ایلان ماسک

یکی دیگر از جنجال‌های اخیر توییتر، نقض احتمالی قوانین FTC و برنامه‌ریزی ماسک برای عفو عمومی حساب‌های تعلیق‌شده‌ بود. البته رفع تعلیق این حساب‌ها به‌شرطی انجام می‌شود که قانون را نقض نکرده باشند یا درگیر هرزنامه نباشند.

مواردی که در بالا به‌ آن‌ها اشاره شد یعنی برخی از برندها هزینه‌های تبلیغاتی خود را در توییتر کاهش داده یا به‌طور کامل متوقف کرده‌اند.

هنوز دلیل کاهش فعالیت‌های تبلیغاتی اپل در توییتر مشخص نیست. شاید موضوع کاملاً ساده باشد و به کاهش عرضه‌ی آیفون ۱۴ مربوط شود؛ یا شاید ماجرا از این پیچیده‌تر است و عوامل دیگری در این اقدام اپل نقش داشته باشند.

مجله خبری mydtc

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا