سرور مجازی
zoomit

ایلان ماسک دور جدید تعدیل نیرو را در تیم فروش توییتر شروع کرد

به‌نوشته‌ی ورج، ایلان ماسک دور جدیدی از تعدیل نیرو را در توییتر این بار با تمرکز بر تیم فروش شروع کرده است. افراد آگاه ادعا می‌کنند ایلان ماسک با هدف متعادل‌کردن تیم‌های داخلی در حال اخراج نیروهای بیشتری است؛ اما فعلاً مشخص نشده است که چه تعداد از کارکنان توییتر کار خود را از دست داده‌اند.

هفته‌ی گذشته، ایلان ماسک به فکر اخراج نیروهای بیشتر افتاده بود و به‌عنوان اولین اقدام رابین ویلر را اخراج کرد. ویلر رئیس تیم فروش تبلیغات توییتر بود که از سِمَت خود استعفا داد؛ اما ماسک او را متقاعد کرد که در توییتر بماند. تنها یک هفته بعد، ماسک حکم اخراج ویلر را امضا کرد.

قائم‌مقام تیم همکاری‌های تجاری در توییتر نیز اخراج شده است؛ چون او و رابین ویلر با اخراج تعداد بیشتری از نیروها موافقت نکرده‌اند. سارا روزن، از مدیران واحد آمریکایی توییتر، جمعه‌ی گذشته از این شرکت جدا شد. گفته می‌شود رئیس شعبه‌ی فرانسه‌ی توییتر نیز استعفا داده است.

مقاله‌های مرتبط:

  • شروع دردسرهای ایلان ماسک؛ کارمندان اخراج‌شده توییتر از این شرکت شکایت کردند
  • مدیر مستعفی توییتر به این شبکه اجتماعی برگشت و یک هفته بعد توسط ایلان ماسک اخراج شد

دور جدید تعدیل نیرو در حالی رخ می‌دهد که صدها نفر از کارکنان توییتر در روزهای اخیر با فرارسیدن ضرب‌الأجل ایلان ماسک برای شروع «فرهنگ کاری سخت» از ادامه‌ی کار در توییتر کناره‌گیری کرده‌اند. گفته می‌شود شماری از تیم‌های حیاتی توییتر که مسئول پشتیبانی وب‌سایتِ این شبکه‌ی اجتماعی بوده‌اند، به‌طورکامل استعفا داده‌اند. تعدادی از این تیم‌ها اکنون تقریباً هیچ کارمندی ندارند. برخی از کارکنان سابق توییتر درباره‌ی آینده‌ی این شبکه‌ی اجتماعی ابراز نگرانی کرده‌اند.

ایلان ماسک مدت کوتاهی پس از خرید رسمی توییتر، نیمی از کارکنان این شبکه‌ی اجتماعی را اخراج کرده بود. تا پیش از بسته‌شدن قرارداد، توییتر حدوداً ۷٬۵۰۰ نفر کارمند داشت.

مجله خبری mydtc

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا