سرور مجازی
zoomit

فروش گوشی‌های هوشمند در سه‌ماهه سوم در اروپا ۱۶ درصد کاهش یافت

براساس جدیدترین گزارش شرکت تحقیقاتی کانترپوینت، بازار گوشی‌های هوشمند اروپا همچنان از وضعیت بد اقتصادی رنج می‌برد و فروش گوشی‌ها در سه‌ماهه سوم ۲۰۲۲ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۶ درصد کاهش یافت. باوجوداین، عرضه آیفون ۱۴ اپل و پیشرفت قابل توجه شیائومی و ریلمی در روسیه به رشد ۴ درصدی فروش در مقایسه با سه‌ماهه دوم ۲۰۲۲ کمک کرد.

آمار فروش گوشی‌های هوشمند بازار اروپا

یان استریجاک، معاون مدیر تحقیقات کانترپوینت گفت: وضعیت کلی هنوز در اروپا ناخوشایند است. تقاضای ضعیف مصرف‌کننده برای دستگاه‌های گران‌قیمت که به دلیل مشکلات عرضه مربوط به قرنطینه در چین تشدید شد، به این معنی بود که عرضه آیفون ۱۴ اپل آن‌طور که انتظار می‌رفت قوی نبود و به سامسونگ کمک کرد در رتبه اول باقی بماند. هر چند در این بین خبر خوبی برای برخی از تولیدکنندگان بود. فروش گوشی‌های شیائومی و ریلمی در اروپای شرقی به‌طور درخورتوجهی افزایش پیدا کرد؛ چراکه هر دو به‌دنبال سرمایه‌گذاری بر ادامه‌ی غیبت رسمی اپل و سامسونگ از بازار روسیه بودند. این رشد به شیائومی کمک کرد تا اپل را به‌عنوان دومین تولیدکننده گوشی‌های هوشمند اروپا پشت سر بگذارد. این درحالی است که ریلمی و اوپو به‌ترتیب به چهارمین و پنجمین تولیدکننده بزرگ گوشی هوشمند منطقه تبدیل شدند.

مقایسه آمار فروش گوشی‌های هوشمند

مقاله‌ی مرتبط:

  • سامسونگ می‌خواهد سال آینده ۲۷۰ میلیون گوشی با تمرکز زیاد بر تاشدنی‌ها بفروشد

استریجاک درباره‌ی چشم‌انداز باقی‌مانده سال اضافه کرد: با توجه به قدرت جدیدترین آیفون در سه‌ماهه چهارم، بهبودهای بیشتر در سه‌ماهه آینده محتمل است. بااین‌حال، انتظارات از یک زمستان سخت تقاضای مصرف‌کننده را محدود می‌کند و با توجه به اینکه برخی از تولیدکنندگان با چالش موجودی اضافی مواجه هستند، بعید است که فروش گوشی‌ها به سطوح سال گذشته برسند، چه برسد به قبل از دوران کرونا.

مجله خبری mydtc

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا