سرور مجازی
zoomit

سامسونگ سرانجام قابلیت دریافت فرمان ازطریق ضربه به پشت را به گوشی‌های گلکسی اضافه کرد

اپل و گوگل هر دو مدتی است که قابلیت Back Tap (ضربه‌زدن به پشت دستگاه برای اجرای دستورها) را ارائه کرده‌اند که به کاربر امکان می‌دهد به‌سرعت اسکرین‌شات بگیرد و برنامه‌ای را باز کند.

به‌گزارش androidauthority، اکنون سامسونگ رسماً با ماژول RegiStar Good Lock جدید به این بخش پیوسته است که به دارندگان گلکسی امکان می‌دهد تا از حالت دو یا سه ضربه‌ به عقب روی گوشی هوشمند خود استفاده کنند. این حالت را می‌توان برای گرفتن اسکرین‌شات، اجرای پنجره‌ی بازشو، مشاهده‌ی اعلان‌ها، راه‌اندازی Google Assistant، فعال‌کردن منو اخیر و… اختصاص داد.

ماژول registar سامسونگ

باوجوداین، چند محدودیت برای قابلیت Back Tap وجود دارد؛ زیرا زمانی‌که باتری شما ۱۵ درصد یا کمتر است یا گوشی شما در حالت sleep mode است یا روی صفحه قفل هستید، عمل نمی‌کند.

مقاله‌ی مرتبط:

  • بررسی One UI 5.0؛ طراحی و قابلیت‌های سامسونگ در اندروید ۱۳

این تنها گزینه فعال‌شده‌ی RegiStar نیست؛ چراکه ماژول جدید به شما امکان می‌دهد ترتیب منو تنظیمات را تغییر دهید و کاری که فشار طولانی دکمه‌ی پاور انجام می‌دهد، سفارشی کنید (فعال‌کردن LiveCaption، روشن‌کردن چراغ‌قوه و…). برای دارندگان گلکسی زد فولد ۴، به‌لطف ماژول جدید Good Lock مزیت دیگری نیز وجود دارد و آن امکان فشاردادن محکم روی صفحه‌نمایش برای فعال‌کردن میان‌بر حرکتی (Gesture Shortcut) است. درحال‌حاضر، این ماژول جدید برای دستگاه‌های One UI 5 دردسترس است و می‌توان آن را ازطریق فروشگاه گلکسی دانلود کرد.

مجله خبری mydtc

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا