سرور مجازی
zoomit

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: قطع‌کردن اینترنت جواب نمی‌دهد

در روزهای اخیر، مقام‌ها و مسئولان کشور اظهار‌نظرهای مختلفی درباره فیلتر‌شدن اینستاگرام و واتساپ مطرح کرده‌اند و بسیاری از آن‌ها با مسدودیت پلتفرم‌های بین‌المللی موافق‌‌اند. دراین‌میان، البته عده‌ای فیلترینگ را راهکار نادرستی خوانده‌اند که ثمربخش نخواهد بود. علی رضایی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با اشاره به پیشرفت‌های فناورانه در عرضه اینترنت، قطعی اینترنت را ناکارآمد دانست و به جماران گفت:

اینکه اینترنت را قطع کنند، دیگر جواب نمی‌دهد؛ زیرا راه‌های دیگر چون ماهواره وجود دارد. باوجوداین، باید این فضا هدفمند و قابل‌کنترل شود و کسانی که در این فضا درآمد دارند، به کسب‌و‌کارشان رونق داده شود، ولی درمقابل کسانی هستند که از اینترنت علیه منافع ملی و اهداف نظام استفاده می‌کنند. حال هر کشوری چهارچوب خودش را دارد؛ اما باید توجه کرد که با بستن و مسدود و محدود کردن نمی‌توان پیش رفت؛ بلکه این فضا سازوکار دارد و باید کنترل و هدایت‌شده و با برنامه‌ریزی پیش رفت.

این نماینده مجلس در اظهارات اخیرش بر ضرورت استفاده از اینترنت و اتصال با جهان نیز تأکید و اعلام کرده است که حتی با طرح صیانت نیز مخالف بوده است. او در توضیح دلیل خود تصریح کرد:

من طرح صیانت را امضا نکردم؛ چراکه ما عضو دهکده جهانی هستیم و این ابزار و سیستم و تکنولوژی وارد تمام کشورهای دنیا می‌شود.

رضایی معتقد است فضای مجازی نیازمند هدایت است و باید کنترل شود. او در‌این‌باره گفت:

مقام معظم رهبری هم فرمودند فضای مجازی یله و رها است. این فضا باید کنترل شود؛ در‌غیر‌این‌صورت آسیب می‌رساند.

بااین‌حال نماینده شهر کرمانشاه، صحنه، کنگاور و هرسین کنترل این فضا و سامان‌دادن به آن را منوط به فیلترینگ و اعمال مسدودیت برای پلتفرم‌های خارجی و قطعی اینترنت ندانسته و این راهکارها را غیرمؤثر ارزیابی کرده است.

مجله خبری mydtc

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا