فضای مجازی

برنامه وزارت ارتباطات برای کسب و کارهای فعال در پلتفرم‌های داخلی/ اینستاگرام قوانین را رعایت کند مشکلی برای فعالیت ندارد

عیسی زارع‌پور صبح شنبه در آئین افتتاح مرکز کنترل و عملیات ماهواره‌های سنجش از دور در مرکز فضایی ماهدشت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برنامه‌ای برای کسب و کار‌هایی که به پلتفرم‌هایی داخلی مهاجرت کنند، مد نظر داریم تا بتوانیم از آن‌ها حمایت کنیم.

وی ادامه داد: در این زمینه با همکاری وزارت اقتصاد بسته‌ای حمایتی در نظر گرفته شده است که مواردی مانند معافیت مالیاتی و تسهیلاتی شامل می‌شود. وزیر ارتباطات و فناوری با اشاره به اخبار پیرامون فیلتر اینستاگرام بیان کرد: برنامه‌ای در این خصوص نداریم و در صورتی که به قواعد ما و خودش درباره تجارت اسلحه و ممانعت از خشونت پایبند باشد، مشکلی برای فعالیت در ایران ندارد.

وی تصریح کرد: هیچ برنامه‌ای برای فیلتر پلتفرم‌ها نداریم، اما زمانی که قواعد تعریف‌شده را رعایت نمی‌کنند مجبور به تغییر سیاست‌ها می‌شویم.

زارع‌پور خاطرنشان کرد: تاکنون میزان خسارت به اپراتور‌های همراه و ثابت به صورت دقیق مشخص نشده است، اما در هر صورت از این اپراتور‌ها حمایت خواهیم کرد.

وی متذکر شد: به کسب و کار‌ها توصیه می‌کنیم تا در پلتفرم‌های متخلف فعالیت نکنند و از ظرفیت‌های داخلی بهره بگیرند.


بیشتر بخوانید

  • کنترل ماهواره خیام به طور کامل در اختیار متخصصان کشور/ تلاش برای تولید ماهواره و ماهواره‌برهای بومی بیشتر

 

دیتاسنتر من فضای مجازی دنیای ارتباطات

مجله خبری دیتاسنتر من

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا