سرور مجازی
zoomit

نصر تهران: وضعیت دسترسی به اینترنت را به وضعیت طبیعی برگردانید

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران به‌دنبال قطعی اینترنت از روز سی‌ام شهریورماه و متضرر شدن کسب‌وکارها در بیانیه‌ای خواستار رفع این قطعی و اعمال محدودیت‌ها شد. در متن این بیانیه چنین آمده است:

اتفاقات روزهای اخیر در کشور نشان داد بیش از همیشه نیازمند جلب اعتماد مردم هستیم. ایجاد محدودیت در دسترسی به اینترنت به‌ویژه مسدود کردن شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌هایی که ده‌ها میلیون کاربر دارند قطعاً به این اعتماد لطمه می‌زند.

با توجه به این که بسیاری از افراد مشاغلی بر بستر اینترنت دارند و ارتزاق آن‌ها وابسته به کسب‌وکارشان در پلتفرم‌ها و شبکه‌های اجتماعی است، قطعی و مسدودیت اینترنت می‌تواند خسارت‌های جبران‌نشدنی به آن‌ها وارد کند. در بیانیه سازمان نصر تهران با اشاره به همین مسئله چنین نوشته شده است:

کسب‌وکارهای بسیاری برای تداوم فعالیت خود نیازمند اطمینان از کارایی و پایداری اینترنت کشور هستند. چگونه می‌شود اقتصاد دیجیتال داشت وقتی نمی‌توان از دسترسی مستمر به اینترنت مطمئن بود؟

تنها مسئله کسب‌وکارها مورد تأکید این بیانیه نبوده و استفاده‌های متعدد از اینترنت نیز مورد اشاره قرار گرفته است که درباره تبعات عدم امکان دسترسی به آن‌ها هشدار داده شده است:

میلیون‌ها نفر برای ارتباط با عزیزانشان به این ابزارها وابسته هستند. میلیون‌ها نفر برای سرگرمی و آموزش و کسب اخبار و اطلاعات به اینترنت مراجعه می‌کنند. بنابراین مسدود یا محدود کردن اینترنت تنها موجب سلب اعتماد از شهروندان خواهد شد.

سازمان نصر تهران در پایان متن بیانیه خود با اشاره به این که هیئت‌مدیره این سازمان جلسه فوق‌العاده‌ای تشکیل خواهد داد و به بررسی لطمات و ضرر و زیان‌های وارد شده به کسب‌وکارها به دلیل قطعی اینترنت خواهد پرداخت، خواستار بازگشت وضعیت اینترنت به روال عادی شد و نوشت: «سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران مصرانه از نهادهای مسئول می‌خواهد وضعیت دسترسی به اینترنت را به وضعیت طبیعی برگردانند.»

گفتنی است از عصر روز چهارشنبه، سی‌ام شهریورماه، بسیاری از شبکه‌های اجتماعی خارجی با اعمال فیلترینگ از دسترس کاربران با IP ایران خارج شده است و علاوه بر آن قطعی سراسری اینترنت همراه و اختلال و افت سرعت در اینترنت ثابت، عملا دسترسی به اینترنت را مختل کرده است.

مجله خبری mydtc

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا