سرور مجازی
zoomit

گوگل اخیراً روشی آسان‌تر برای حذف داده‌های شخصی کاربران ارائه داده است

ابزار Results about you گوگل به‌منظور ساده‌سازی فرایند حذف نتایج جست‌وجوی حاوی اطلاعات شخصی در نظر گرفته شده و درحال‌حاضر دردسترس برخی کاربران قرار گرفته است. این قابلیت اولین‌بار در کنفرانس I/O ۲۰۲۲ معرفی شد.

گوگل قبلاً روشی برای حذف اطلاعات شخصی کاربران ازجمله آدرس ایمیل یا شماره تلفن را به‌همراه انبوهی از انواع داده‌های دیگر ارائه می‌کرد. بااین‌حال، سیستم قبلی این شرکت چندان ساده نبود و بسیاری از افراد نمی‌توانستند به‌راحتی از آن بهره ببرند. اگر در نتایج جست‌وجوی گوگل به مواردی برخورد کردید که داده‌های مرتبط با شما را نشان می‌دهند، باید به صفحه‌ی پشتیبانی مراجعه کرده و فرمی را پر کنید که حاوی نشانی اینترنتی‌ای است که تمایل دارید از نتایج جست‌وجو حذف شود.

با ابزار جدید گوگل می‌توانید به‌طور مستقیم برای حذف داده‌های موردنظر از نتایج جست‌وجوی گوگل درخواست دهید. اگر نتیجه‌ای مشاهده کردید که به صفحه‌ی داده‌های شخصی شما پیوند دارد، می‌توانید روی سه‌نقطه‌ی کنار آن ضربه زده تا به پنل «About this Result» دسترسی یافته و گزینه‌ی «Delete Result» را انتخاب و درخواستی برای حذف آن نتیجه ثبت کنید.

مقاله‌ی مرتبط:

  • گوگل نیمی از پروژه‌های بخش تحقیق‌وتوسعه Area 120 را لغو می‌کند
  • جریمه چند میلیارد دلاری در انتظار گوگل؛ این‌ بار با شکایت دادگاه‌های بریتانیا و هلند

همچنین یک صفحه‌ی موسوم به Results About You وجود دارد که می‌توانید با ضربه روی عکس نمایه‌ی خود در برنامه‌ی گوگل به آن دسترسی یابید. این بخش به‌ شما اجازه می‌دهد درخواست حذف اطلاعات خود را پیگیری کرده و وضعیت آن را مشاهده کنید. به‌گفته‌ی ورج، شما همچنین می‌توانید درخواست جدیدی از این صفحه برای حذف نتایج موردنظر خود از بخش جست‌وجو که حاوی اطلاعات قدیمی یا غیرقانونی هستند ثبت کنید. همان‌طور که گوگل در سند پشتیبانی خود اشاره می‌کند این فرایند فقط نتایج اشاره‌شده را حذف می‌کند.

گوگل در اوایل سال جاری سیاست‌های خود را درمورد حذف اطلاعاتی که از کاربران جمع‌آوری کرده است به‌روز کرد. این تغییر نسبتاً پیچیده بود و می‌توانید در اینجا به جزئیاتی بیشتر درباره‌ی آن دست یابید. قوانین قدیمی به‌ شما این اجازه را می‌دهد که اطلاعات تماس شخصی را از نتایج جست‌وجوی گوگل حذف کنید.

ابزار جدید گوگل، روندی اصلی را تغییر نمی‌دهد و فقط روشی آسان‌تر برای درخواست حذف نتایج ارائه می‌دهد.

مجله خبری mydtc

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا