zoomit

ال جی NFT را به پنل‌های LED‌ و OLED‌ خود می‌آورد

ال جی از همان ابتدای فعالیت خود در سال ۱۹۸۵، از وارد شدن به حوزه‌های جدید تکنولوژی واهمه‌ای نداشته و حالا هم جای تعجبی ندارد که این غول الکترونیک کره‌ی جنوبی به بازار NFT‌ها و خرید و فروش توکن‌های غیر‌قابل تعویض وارد شود. به گزارش Engadget، صاحبان تلویزیون‌های OLED و LED که رابط کاربری webOS 5.0 یا بالاتر دارند، از ۱۳ شهریور به پلتفرم جدید این شرکت از بخش Art Lab ال‌جی دسترسی خواهند داشت. این پلتفرم‌، بازاری برای خرید و فروش توکن‌های غیر‌قابل تعویض است که مستقیماً ازطریق صفحه‌ی اصلی تلویزیون دردسترس خواهد بود. پلتفرم جدیدی که ال جی برای خرید و فروش NFT توسعه داده است، مبتنی بر شبکه Hedera بوده و از کیف پول جدید Wallypto خودِ ال‌ جی برای ذخیره دارایی‌های دیجیتال استفاده می‌کند و حتی به قابلیتی برای هشدار درباره‌ی سقوط ارزش NFT مجهز است.

مقاله‌ی مرتبط:

  • OpenSea دسترسی کاربران ایرانی به این پلتفرم NFT را مسدود کرد
  • معرفی نمایشگر ها ؛ از تاریخچه تا انواع و هر آنچه باید بدانید

البته زمان‌بندی ال‌ جی برای ورود به دنیای NFTها کمی جای بحث دارد، چراکه براساس حجم معاملات روزانه در OpenSea، بزرگ‌ترین مارکت‌پلیس NFT در دنیا، عموم مردم علاقه خود را به توکن‌های غیرقابل تعویض از دست داده‌اند. در ۲۸ آگوست، بازار معاملات NFT‌ها ارزشی برابر با ۵ میلیون دلار داشت؛ این رقم در مقایسه با رکورد ۴۰۵٫۷۵ میلیون دلاری در ماه می ۲۰۲۲، حاکی از سقوط ۹۹ درصدی در بازار توکن‌های غیر‌قابل تعویض است. در همین بازه‌ی زمانی، پایین‌ترین قیمت بیشترِ مجموعه‌های NFT پر‌طرفدار نیز کاهش یافته است. در آغاز ماه می، هر توکن Bored Ape Yacht Club حداقل ۱۵۳٫۷ اتریوم (حدوداً معادل ۴۳۴ هزار دلار با ارزش اتریوم در آن زمان) ارزش داشت، اما در ۲۸ آگوست، ارزش هرکدام از این توکن‌ها به ۷۳ اتریوم یا کمی بیش از ۱۰۵ هزار دلار رسیده بود.

هنوز برای قضاوت در مورد این اقدام ال جی و استفاده از پلتفرمی برای خرید و فروش NFT در پنل‌های OLED و LED خود کمی زود است؛ این غول الکترونیک کره‌ی جنوبی، همان شرکتی است که گوشی‌هایی مانند Wing و V10 را به بازار معرفی کرد و برخلاف نظر تحلیلگران بازهم در بازار موبایل باقی ماند و تا حدودی هم به موفقیت رسید؛ شاید ورود ال جی به حوزه‌ی NFTها هم درنهایت از طرف برخی طرفداران این برند حمایت شود.

مجله خبری mydtc

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا