سرور مجازی
zoomit

کابوس تبلیغات آنلاین؛ مایکروسافت تبلیغات بیشتری به اپلیکیشن موبایلی Outlook اضافه کرد

بررسی‌ها نشان می‌دهد مایکروسافت در ماه‌های اخیر تعداد تبلیغات موجود در اپلیکیشن موبایلی اوت‌لوک در اندروید و iOS را افزایش داده است.

شرکت ردموندی با این کار می‌تواند درآمد خودش را افزایش دهد، اما اضافه کردن تبلیغات به اپلیکیشن‌ها همیشه با انتقاد کاربران همراه بوده است.

اپلیکیشن موبایلی Outlook برای نظم‌دهی به صفحه‌ی ایمیل‌های دریافت‌شده، دو گزینه دردسترس کاربر قرار می‌دهد: در حالت اول یک صفحه با تمامی ایمیل‌ها ارائه می‌شود و در حالت دوم صفحه‌ای شامل تب می‌بینید که به دو بخش Focused (شامل ایمیل‌های مهم) و Other (شامل بقیه‌ی ایمیل‌ها) تقسیم می‌شود.

تا قبل از اعمال تغییرات جدید، مایکروسافت صرفاً در تب Others برای کاربران نسخه‌ی رایگان تبلیغات نمایش می‌داد، اما اکنون تبلیغات را به حالت اول صفحه‌ی ورودی ایمیل‌ها (که شامل تب نیست) نیز اضافه کرده است.

تبلیغ در اینباکس ایمیل نسخه iOS اوت لوک مایکروسافت

یک تبلیغ در داخل نسخه‌ی iOS اپلیکیشن موبایلی اوت‌لوک

تغییر یادشده به‌صورت تدریجی در ماه‌های اخیر به اوت‌لوک راه پیدا کرده و مشخصا مایکروسافت در تلاش است درآمدی را که ازطریق تبلیغات کسب می‌کند افزایش دهد. بدین ترتیب هر حالتی که برای صفحه‌ی ورودی ایمیل انتخاب کنید، تبلیغات را خواهید دید. در حال حاضر تنها راه برای جلوگیری از نمایش تبلیغ در اوت‌لوک، تهیه‌ی اشتراک سرویس مایکروسافت ۳۶۵ است.

مایکروسافت در گفت‌و‌گو با ورج، تغییرات سیستم تبلیغات اوت‌لوک را تأیید کرده است.

تبلیغات در بالای صفحه‌ی ورودی ایمیل نمایش داده می‌شوند و به‌شکل سردرگم‌کننده‌ای شبیه ایمیل‌های عادی هستند. چنین موضوعی را پیش‌تر در نسخه‌ی تحت وب اوت‌لوک و جیمیل نیز دیده بودیم. با سوایپ روی صفحه می‌توانید تبلیغات ایمیل‌مانند را حذف کنید، اما زمان زیادی نمی‌گذرد که محتوای تبلیغاتی دوباره ظاهر می‌شود. با ضربه زدن روی تبلیغ، محتوای تبلیغاتی ازطریق مرورگر درون‌برنامه‌ای اوت‌لوک باز می‌شود.

مقاله‌ی مرتبط:

  • اپل احتمالاً قصد دارد تبلیغات اپلیکیشن‌های پیش‌فرض آیفون را افزایش دهد

هیچ کاربری از تبلیغات خوشش نمی‌آید و همین موضوع باعث شده تعداد قابل‌توجهی از افرادی که مشغول استفاده از اوت‌لوک هستند سراغ اپ استور بروند و امتیاز یک‌ستاره برای این اپلیکیشن ثبت کنند. همچنین تعداد قابل توجهی از کاربران در توییتر و ردیت انگشت انتقاد را سمت مایکروسافت گرفته‌اند.

اضافه شدن تبلیغات به اوت‌لوک در حالی اتفاق می‌افتد که بسیاری از شرکت‌ها به کسب درآمد ازطریق اپلیکیشن‌های پیش‌فرض خود علاقه نشان داده‌اند. گفته می‌شود اپل قصد دارد به‌زودی در برخی از اپلیکیشن‌های سیستمی نظیر Apple Maps تبلیغ نمایش دهد و یک‌سری تغییرات در سیستم تبلیغات اپ استور هم اعمال کند.

مجله خبری mydtc

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا