سرور مجازی
zoomit

سامسونگ یک مرکز تحقیق‌و‌توسعه ۱۵ میلیارد دلاری در کره جنوبی احداث می‌کند

سامسونگ الکترونیکس صبح امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد که مراحل احداث یک مرکز تحقیق‌و‌توسعه‌ی جدید را در کره‌ی جنوبی آغاز کرده و قصد دارد تا سال ۲۰۲۸ بالغ‌بر ۲۰ تریلیون وون (معادل ۱۵ میلیارد دلار) در این مرکز سرمایه‌گذاری کند تا فناوری‌های جدیدی برای تولید تراشه توسعه دهد.

به گزارش رویترز، سامسونگ که اکنون بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ی تراشه‌ی حافظه و دومین تولیدکننده‌ی قراردادی پردازنده در دنیا محسوب می‌شود گفته مرکز تحقیق‌و‌توسعه‌ی جدید که در منطقه‌ای در جنوب سئول احداث می‌شود «تحقیقات پیشرفته» روی نسل جدید تراشه و توسعه‌ی فناوری‌های جدید را براساس یک نقشه‌ی راه بلندمدت رهبری خواهد کرد.

مقاله‌های مرتبط:

  • سامسونگ با سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیارد دلاری، ۱۱ کارخانه تراشه‌سازی در آمریکا می‌سازد
  • TSMC در سه سال آینده ۱۰۰ میلیارد دلار به گسترش ظرفیت تولید اختصاص می‌دهد

سامسونگ در بیانیه‌ی خود می‌گوید به‌دنبال غلبه‌بر محدودیت‌های موجود در صنعت تراشه است. لی جائه‌یونگ، وارث سامسونگ که به‌تازگی عفو ریاست‌جمهوری دریافت کرده و به سمت خود به‌عنوان نایب‌رئیس این شرکت بازگشته، در مراسم کلنگ‌زنی مرکز تحقیق‌و‌توسعه‌ی جدید حضور داشت. شماری از مدیران ارشد سامسونگ نیز در مراسم حاضر شدند.

لی جائه‌یونگ با کارمندان سامسونگ و سپس مدیران شرکت به‌صورت جداگانه دیدار کرد تا درباره‌ی نحوه‌ی استفاده از فناوری‌های جدید برای تبدیل شدن سامسونگ به رهبر بازار نیمه‌هادی صحبت کند.

مجله خبری mydtc

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا