سرور مجازی
zoomit

میزان استفاده کاربران از نسخه‌های مختلف اندروید مشخص شد؛ اندروید 12 وضعیت مناسبی ندارد

پیش از به‌روزرسانی ۴ آگوست، گوگل آخرین‌بار در ۹ می آمار مربوط به توزیع نسخه‌های مختلف اندروید را منتشر کرده بود. آن زمان هنوز اندروید ۱۲ در جدول توزیع سیستم‌عامل‌های این شرکت دیده نمی‌شد؛ اما حال آمار مربوط به آن منتشر شده است و اطلاعات جدیدی دراختیار ما قرار می‌دهد.

به‌گزارش 9to5google، اوایل ماه جاری، گوگل آمار میزان استفاده‌ی کاربران از سیستم‌عامل خود را به‌روز کرد. اطلاعات منتشرشده نشان می‌دهد که اندروید ۱۲ فقط روی ۱۳٫۳ درصد از دستگاه‌ها اجرا می‌شود.

نمودار میزان استفاده کاربران از نسخه‌های مختلف سیستم عامل اندروید در ماه آگوست

مقاله‌ی مرتبط:

  • اندروید 13: هر آنچه تاکنون در مورد سیستم‌عامل آینده گوگل می‌دانیم

براساس بعضی شواهد، سهم اندروید ۱۲ در ماه می چیزی حدود ۶٫۶ درصد بوده؛ البته هنوز این داده به‌طوررسمی در وب‌سایت اندروید استودیو نوشته نشده است. نمودار منتشرشده‌ی گوگل برتری اندروید ۱۱ با دراختیارداشتن ۲۷ درصد از سهام بازار را به‌نمایش می‌گذارد.

درواقع، اندروید ۱۱ اکنون پرکاربردترین نسخه‌ی سیستم‌عامل مذکور است. پس‌ازآن نیز اندروید ۱۰ و ۹ دیده می‌شوند که به‌ترتیب ۲۲٫۳ و ۱۴٫۵ درصد از سهم بازار را ازآنِ خود کرده‌اند.

زمانی‌که گوگل این داده‌ها را به‌طور ماهانه منتشر کرد، از دستگاه‌های اندرویدی‌ای استفاده می‌شد که در دوره هفت‌روزه‌ی منتهی به تاریخ ارائه‌شده به پلی‌استور دسترسی داشتند. احتمالاً هنوز هم از همین روش برای جمع‌آوری اطلاعات استفاده می‌شود.

مجله خبری mydtc

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا