سرور مجازی
فضای مجازی

استرالیا گوگل را به دلیل گمراه کردن کاربران جریمه کرد

ناظر رقابت استرالیا روز جمعه اعلام کرد که بخش گوگل شرکت آلفابت توسط دادگاه فدرال این کشور به پرداخت ۶۰ میلیون دلار استرالیا (تقریبا ۴۲.۷ میلیون دلار آمریکا) جریمه شده است. این جریمه به دلیل گمراه کردن کاربران در جمع آوری اطلاعات موقعیت مکانی آن‌ها صورت گرفته است.

به گزارش Reuters، دادگاه متوجه شده است که گوگل برخی از کاربران را در ارتباط با داده‌های موقعیت مکانی شخصی جمع‌آوری‌شده از طریق دستگاه‌های تلفن همراه اندروید بین ژانویه ۲۰۱۷ تا دسامبر ۲۰۱۸ گمراه کرده است. کمیسیون رقابت و مصرف‌کننده استرالیا (ACCC) گفته گوگل کاربران را گمراه کرد زیرا گوگل معتقد بود تنظیمات “تاریخچه موقعیت مکانی” در تلفن‌های اندرویدی تنها راهی است که می‌توان داده‌های مکانی را توسط آن جمع‌آوری کرد، این موضوع در حالی است که ویژگی “نظارت بر فعالیت وب و برنامه‌ها” نیز امکان جمع‌آوری و ذخیره داده‌های محلی را فراهم می‌کند.

شرکت گوگل

سازمان دیده بان استرالیا تخمین می‌زند که ۱.۳ میلیون کاربر حساب گوگل در استرالیا ممکن است تحت تاثیر این گمراهی قرار گرفته باشند. باید اشاره کرد که ماه گذشته نیز گوگل توسط روسیه ۳۳۶ میلیون دلار جریمه شد، زیرا روسیه معتقد بود گوگل باید اطلاعات گمراه کننده را درباره حمله نظامی روسیه به اوکراین از یوتیوب حذف کند، اما شرکت گوگل چنین درخواستی را نپذیرفت.


بیشتر بخوانید

  • ایتالیا گوگل را به دلیل تبلیغات مربوط به قمار جریمه کرد

 

دیتاسنتر من فضای مجازی دريچه فناوری

مجله خبری دیتاسنتر من

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا