سرور مجازی
فضای مجازی

جایزه ۱۰ میلیون دلاری آمریکا برای شناسایی هکر‌های Conti

از زمانی که باج افزار Conti در سال ۲۰۲۰ ظهور کرد، اپراتور‌های آن در سراسر جهان ویرانی ایجاد کرده اند. تاکنون هکر‌ها از آن برای فلج کردن بیمارستان ها، حمله به دولت‌ها و اخاذی از مشاغل بی شماری استفاده کرده اند. این هکر‌ها بیش از ۱۰۰۰ سازمان را هدف قرار داده اند و تنها در سال گذشته بیش از ۱۸۰ میلیون دلار پول به دست آورده اند.

به همین دلیل اکنون دولت آمریکا می‌خواهد با دست اندرکاران آن مقابله کند و برای اولین بار اعضای این باند را شناسایی کند و قصد دارد روابط احتمالی آن‌ها با دولت روسیه را افشا کند.

سازمانی در وزارت امور خارجه آمریکا که جوایز امنیت ملی را مدیریت می‌کند (Rewards for Justice)، امروز جوایز جدیدی را تا سقف ۱۰ میلیون دلار برای هر کسی که اطلاعات مفیدی درباره اعضای Conti ارائه دهد، اعلام کرد. این آژانس از مردم خواسته تا جزئیات مربوط به پنج عضو اصلی گروه Conti را به اشتراک بگذارند.

هکر پشت پرده

Rewards for Justice همچنین یک عکس ادعایی از شخصی که گمان می‌رود یکی از اهداف باشد منتشر کرده است. در تصویر، مردی میانسال، با کلاه، تی‌شرت مشکی و ژاکت تیره دیده می‌شود. این یکی از اولین بار‌هایی است که هویت بالقوه دنیای واقعی یکی از اعضای باند Conti به طور علنی افشا می‌شود.


بیشتر بخوانید

  • شناسایی بدافزار‌های سال ۲۰۲۱ رکورد زد

دیتاسنتر من فضای مجازی دريچه فناوری

مجله خبری دیتاسنتر من

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا