سرور مجازی
فضای مجازی

چین سه ماهواره رصدی را به فضا پرتاب کرد

چین موشک حامل CERES-۱ Y۳ را روز گذشته از مرکز پرتاب ماهواره جیوکوان در شمال غربی این کشور پرتاب کرد. این موشک دو ماهواره Jingtai ۱ و یک ماهواره East Sea ۱ را به مدار برنامه ریزی شده فرستاد.

به گزارش cgtn، دو ماهواره برای فعالیت‌های سنجش از راه دور تجاری به فضا ارسال شده اند و ماهواره سوم هم برای تأیید فناوری سنجش از دور چند حالته دوربین پلاریزه استفاده خواهد شد.

این پرتاب سومین ماموریت پروازی سری راکت‌های CERES-۱ بود. این شرکت گفت که این پرتابگر نرخ پرتاب موفقیت‌آمیز ۱۰۰ درصدی را حفظ کرده و رکورد جدیدی را برای توسعه موشک‌های خصوصی چین به ثبت رسانده است. همچنین نشان می‌دهد که CERES-۱ به طور فزاینده‌ای پیشرفت داشته و در مرحله جدید پرتاب‌های تجاری در مقیاس بزرگ پیشرو است.

ماهواره سنجش از راه دور

موشک CERES-۱ یک پرتاب کوچک چهار مرحله‌ای است که به طور مستقل توسط شرکت هوافضای گالاتیک انرژی توسعه یافته است. قطر این موشک ۱.۴ متر، طول آن حدود ۲۰ متر بوده و حدود ۳۳ تن وزن دارد.

به منظور پاسخگویی بهتر به نیاز‌های ماهواره‌های تجاری برای ظرفیت حمل و فضا، موشک CERES-۱ دارای توانایی بیشتری در سیستم قدرت کنترل موقعیت پرواز و مدار است. قطر نسخه ارتقا یافته این موشک به ۱.۶ متر افزایش پیدا کرده و طول آن به ۵.۲ متر رسیده که فضای بارگیری را بیشتر میسر کرده است.


بیشتر بخوانید

  • پرتاب ۴ ماهواره و ۲ موشک، حاصل آخرین ماموریت‌های فضایی چین

 

دیتاسنتر من فضای مجازی دريچه فناوری

مجله خبری دیتاسنتر من

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا