سرور مجازی
zoomit

مایکروسافت احتمالاً در حال ساخت نواروظیفه‌ای با گوشه‌های گرد برای ویندوز ۱۱ است

نواروظیفه‌ی ویندوز ۱۱ به‌دلایل مختلف با واکنش‌های کاربران مواجه شده است و مایکروسافت به‌طورمداوم در حال انجام آزمایش‌های مختلف روی این بخش از سیستم‌عامل دسکتاپ خود است. نمونه‌های اخیر شامل کنترل‌های OverFlow و ابزارک‌های جست‌وجو است. اکنون به‌نظر می‌رسد این شرکت در حال ساخت نواروظیفه‌ای با گوشه‌های گرد است.

همان‌طور‌که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، نواروظیفه‌ی گرد در بیلد ۲۵۱۷۴ توسعه‌دهندگان ویندوز ۱۱ برای یکی از کاربران ردیت با نام کاربری caipaira113 دردسترس قرار گرفته است. وی ادعا می‌کند این تغییر در بیلد ۲۵۱۳۱ نیز ارائه شده است. نواروظیفه‌ی جدید ویندوز ۱۱ در این تصویر کمی شناور به‌نظر می‌رسد.

نواروظیفه گرد ویندوز ۱۱

به‌گزارش Neowin، نواروظیفه‌ی گردشده‌ی ویندوز ۱۱ به‌طور‌تصادفی ظاهر می‌شود و حتی پس از به‌روزرسانی درایور نمایشگر، همچنان باقی خواهند ماند. گفتنی است با راه‌اندازی مجدد explorer.exe ازطریق ابزار خط‌فرمان، نواروظیفه‌ی جدید ناپدید می‌شود.

دراین‌میان، برخی می‌گویند این تغییر با استفاده از نرم‌افزارهای غیررسمی مثل RoundedTB روی ویندوز ۱۱ اعمال شده است؛ به‌همین‌دلیل پس از راه‌اندازی مجدد explorer.exe، ظاهر آن به حالت اولیه بازگشته است. بااین‌حال، کاربر ردیت این موضوع را رد و تآکید کرده است که هیچ دلیلی برای فریب‌دادن افراد ندارد.

مقاله‌ی مرتبط:

  • بازگشت اکسپلورر؛ ترفندی که این مرورگر را در ویندوز ۱۱ احیا می‌کند
  • آپدیت جدید زیرسیستم ویندوز ۱۱ برای اندروید، اجرای بازی‌ها را بهبود می‌بخشد

اینکه ویژگی‌های آزمایشی ویندوز به‌طورغیرمنتظره برای کاربران منتخب دردسترس قرار گیرند، امری غیرعادی نیست. اوایل سال جاری نیز، بنرهای تبلیغاتی برای برخی افراد در مرورگر فایل ویندوز ظاهر شد. مایکروسافت بعداً توضیح داد که قرار نبود این ویژگی برای عموم کاربران منتشر شود. این احتمال وجود دارد که مایکروسافت با ایده‌ی نواروظیفه‌ی گرد به‌دنبال زیباترکردن طراحی ویندوز ۱۱ باشد؛ اما ممکن است این تغییر هنوز برای انتشار عمومی آماده نشده باشد.

مجله خبری mydtc

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا