سرور مجازی
zoomit

آیا اینستاگرام گرفتن اسکرین‌شات از استوری را به کاربر اطلاع‌رسانی می‌کند؟

شماری از کاربران ایرانی در توییتر از فعال شدن قابلیت جدیدی در اینستاگرام خبر می‌‌دهند که نخستین آزمایش آن را در سال ۲۰۱۸ دیده بودیم. کاربران می‌گویند به موجب اعمال تغییراتی در اینستاگرام، اگر از استوری‌هایی که در بخش کلوز فرند گذاشته‌ شده‌اند اسکرین‌شات بگیرید، صاحب حساب کاربری متوجه این موضوع می‌شود.

اینستاگرام در سال ۲۰۱۸ به‌صورت آزمایشی اطلاع‌رسانی درباره‌ی گرفته شدن اسکرین‌شات از استوری را آغاز کرد. این قابلیت که به‌صورت محدود به تعدادی از کاربران منتخب ارائه شده بود، مدتی بعد از دسترس خارج شد و از آن زمان تاکنون چنین قابلیتی در بخش استوری اینستاگرام مشاهده نشده است.

در روزهای اخیر کاربران توییتر فارسی به دفعات نگرانی خود را درباره‌ی فعال شدن نوتیفیکیشن اسکرین‌شات اینستاگرام ابراز کرده‌اند. برخی از کاربران می‌گویند این قابلیت همچون ریپلای بخش دایرکت به‌صورت محدود فعال شده است. گروه دیگری از کاربران ادعا می‌کنند که قابلیت جدید صرفاً در نسخه‌ی iOS فعال شده است.

تصویر منتسب به نوتیفیکیشن اسکرین شات کلوز فرند استوری اینستاگرام

این دو اسکرین‌شات را کاربران توییتر فارسی به اشتراک گذاشته‌اند

بررسی‌های اولیه‌ی دیتاسنتر من نشان می‌دهد تغییری که کاربران از آن حرف می‌زنند در اینستاگرام اعمال نشده است. از طرفی، هیچ‌یک از رسانه‌های معتبر به چنین تغییری اشاره نکرده‌اند. خود اینستاگرام نیز تا لحظه‌ی نوشته شدن این مقاله اطلاعیه‌ای درباره‌ی فعال شدن نوتیفیکیشن اسکرین‌شات از استوری منتشر نکرده است.

اینستاگرام در هفته‌های اخیر درگیر حواشی زیادی شد. این شبکه‌ی اجتماعی رسماً اعلام کرد که قصد دارد بیش از پیش بر محتوای ویدیویی متمرکز شود. در واکنش به این اتفاق شماری از چهره‌های سرشناس اینستاگرام نظیر کایلی جنر انتقاد خود را به‌صورت علنی ابراز کرده‌اند. رئیس اینستاگرام در ابتدا اعلام کرد این شبکه‌ی اجتماعی به اعمال تغییرات ادامه می‌دهد، اما در نهایت اینستاگرام از مواضع خود عقب‌نشینی کرد.

مقاله‌ی مرتبط:

  • آموزش جامع اینستاگرام: تمامی ترفندها از صفر تا صد

شبکه‌ی اجتماعی پرمخاطب تحت مالکیت متا (فیسبوک سابق) اکنون بیشتر از هر زمان دیگری در مرکز توجه قرار گرفته است. فید تمام‌صفحه، تبدیل شدن ویدیوهای جدید به Reel و نمایش عکس‌ها به‌صورت تمام‌صفحه تغییراتی هستند که دیر یا زود به‌صورت گسترده اعمال می‌شوند.

اینستاگرام از مدت‌ها پیش میزبان قابلیت ریپلای در بخش دایرکت شده، اما تعداد زیادی از کاربران هنوز به این قابلیت دسترسی ندارند. با در نظر گرفتن این موضوع ممکن است نوتیفیکیشن اسکرین‌شات از استوری یکی دیگر از قابلیت‌هایی باشد که به‌صورت محدود دردسترس قرار می‌گیرد.

آیکون اطلاع‌رسانی اسکرین شات در دایرکت اینستاگرام

آیکون‌هایی که با دایره‌ی قرمز مشخص شده‌اند نشان می‌دهند از عکسی که ارسال کرده‌اید اسکرین‌شات گرفته شده است

دیتاسنتر من باری دیگر تأکید می‌کند که براساس اطلاعات رسمی، اینستاگرام درحال‌حاضر چنین قابلیتی ندارد، بااین‌حال اگر از تصاویر زمان‌داری که در بخش دایرکت ارسال می‌شوند اسکرین‌شات بگیرید، طرف مقابل متوجه می‌شود (همین قابلیت نیز به‌صورت گسترده قابل دسترس نیست).

اینستاگرام هر لحظه ممکن است سیاست‌هایش را تغییر دهد و قابلیت‌های جدید به پلتفرمش اضافه کند. درحال‌حاضر اسنپ‌چت، شبکه‌ی اجتماعی محبوب، گرفته شدن اسکرین‌شات از استوری را به صاحب حساب کاربری اطلاع‌رسانی می‌کند.

شما کاربران دیتاسنتر من چه دیدگاهی در این زمینه دارید؟

مجله خبری mydtc

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا