فضای مجازی

تویوتا انگلیس را تهدید به توقف تولید در این کشور کرد

شرکت تویوتا تهدید کرده است که اگر برنامه‌های دولت انگلیس برای ممنوعیت فروش خودرو‌های هیبریدی از سال ۲۰۳۰ ادامه داشته باشد، تولید خود در این کشور را متوقف خواهد کرد. تویوتا اظهار داشت که این ممنوعیت، تولید، خرده‌فروشی و سرمایه‌گذاری در این حوزه را محدود می‌کند. این شرکت همچنین از طرح افزایش درصد فروش خودرو‌های برقی تا سال ۲۰۳۵ عقب‌نشینی کرد.

دولت انگلیس فروش خودرو‌های بنزینی و دیزلی را از سال ۲۰۳۰ ممنوع اعلام کرده است و اجازه داده تا خودرو‌های هیبریدی تا سال ۲۰۳۵ به فروش برسند.

یکی از سخنگویان وزارت حمل‌ونقل این کشور گفت: ما متعهد شده‌ایم تا سال ۲۰۳۵ همه خودرو‌ها و وانت‌های جدید فروخته شده در انگلیس بدون آلایندگی باشند.

تویوتا

تویوتا پس از شرکت‌های نیسان، جگوار لندرور و مینی چهارمین تولیدکننده بزرگ انگلیس است. این شرکت اعلام کرد که به رایزنی با دولت انگلیس ادامه می‌دهد، زیرا تویوتا با این کشور در هدف پیشرفت به سمت آلایندگی صفر، هم نظر است.

سخنگوی تویوتا گفت: ما یک نقشه راه روشن برای ساخت وسایل نقلیه با آلایندگی صفر داریم. تمرکز تویوتا روی دستیابی به آینده‌ای بلندمدت و پایدار برای کارخانه‌های خود در انگلیس است. تولیدکنندگان خودرو و زنجیره‌های تامین نقش کلیدی در ارائه وسایل نقلیه پاک دارند.


بیشتر بخوانید

  • به خدمت گرفتن بازوی رباتیک با رابط مغز-کامپیوتر

دیتاسنتر من فضای مجازی دريچه فناوری

مجله خبری دیتاسنتر من

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا