سرور مجازی
فضای مجازی

کاهش کمک یارانه‌ای وزارت بازرگانی آمریکا به سازندگان تراشه

وزارت بازرگانی آمریکا اواخر روز جمعه اعلام کرد که اندازه یارانه‌های دولتی برای تولید تراشه‌های نیمه هادی‌ را محدود می‌کند و به شرکت‌ها اجازه نمی‌دهد از بودجه برای افزایش سود خود استفاده کنند.

به گزارش سایت رویترز، روز پنجشنبه، مجلس نمایندگان آمریکا تصویب کردند که ۵۲ میلیارد دلار بودجه دولتی برای تقویت تولید نیمه هادی‌ها فراهم می‌کنند. انتظار می‌رود که جو بایدن، رئیس جمهور این کشور اوایل هفته آینده قانون مذکور  را امضا کند.

به گفته وزارت بازرگانی این کشور بودجه در نظر گرفته شده برای شرکت‌های سازنده تراشه از رقابت‌های یارانه‌ای بین ایالت‌ها و محلات جلوگیری می‌کند. پرامیلا جایپال، رئیس کمیته پیشرو کنگره آمریکا، گفت که نمایندگان مجلس پس از مذاکرات طولانی با وزیر بازرگانی جینا رایموندو، درباره استفاده تولید کنندگان تراشه از بودجه برای خرید سهام از این قانون حمایت کردند.

 تراشه

یکی از سخنگویان نمایندگان مجلس روز جمعه گفت: “پیشروان دیروز توانستند به این لایحه رای دهند و مطمئن بودند که وزارتخانه تضمین می‌کند که این بودجه نمی‌تواند برای خود غنی سازی شرکت‌ها استفاده شود. “

وزارتخانه بازرگانی همچنین گفت که متقاضیان باید اطلاعات مالی و پیش بینی‌های دقیقی را برای پروژه‌های پیشنهادی و برنامه‌های سرمایه گذاری خود به آن ارائه کنند تا وزارتخانه پس از بررسی مطمئن شود که شرکت‌ها برای ثروتمندتر شدن شرکت خود از این بودجه استفاده نمی‌کنند. این وزارتخانه اعلام کرد، پرداخت بودجه به شرکت‌هایی که متعهد به سرمایه‌گذاری‌های آتی برای رشد صنعت نیمه‌رسانه‌ای داخلی هستند و در بازخرید سهام شرکت نمی‌کنند، در اولویت قرار می‌دهد. 

شرکت‌هایی که برنده بودجه می‌شوند به مدت ۱۰ سال از شرکت در معاملات مهم چین یا سایر کشور‌ها که شامل هر گونه ظرفیت تولید نیمه‌رسانه‌ای پیشرفته یا افزایش ظرفیت تولید  برای صادرات به آمریکا و سایر کشور‌ها است، منع می‌شوند.


بیشتر بخوانید

  • سنای آمریکا بودجه ۵۲ میلیارد دلاری تولید تراشه را تایید کرد

 

دیتاسنتر من فضای مجازی دريچه فناوری

مجله خبری دیتاسنتر من

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا