سرور مجازی
zoomit

استفاده از سیستم‌عامل و مرورگر کروم در مدارس هلند محدود شد

نگرانی‌های مربوط به حفظ حریم خصوصی درباره‌ی محصولات گوگل واقعاً موضوع جدیدی نیست. این شرکت به‌طوردائم در چند کشور مختلف درباره‌ی جمع‌آوری داده‌ها و شیوه‌های تبلیغاتی خود بررسی شده است. اکنون دولت هلند تصمیم گرفته است استفاده از مرورگر کروم و سیستم‌عامل کروم را به‌دلیل مسائل مربوط به حفاظت از حریم خصوصی داده‌ها، در مدارس این کشور محدود کند.

به‌گزارش Neowin، وزارت آموزش هلند محدویت‌هایی برای استفاده از گوگل کروم و سیستم‌عامل کروم در مدارس این کشور اعمال کرده است که حداقل تا آگوست ۲۰۲۳ ادامه خواهد یافت. این اقدام به‌دلایل متعددی ازجمله نگرانی درباره‌ی میزان جمع‌آوری داده‌های دانش‌آموزان و به‌اشتراک‌گذاری آن‌ها با شرکای تبلیغاتی و شفاف‌نبودن محل واقعی ذخیره داده‌ها آغاز شده است.

مقاله‌ی مرتبط:

  • سیستم‌عامل Chrome OS Flex برای مک و رایانه‌های شخصی قدیمی منتشر شد
  • گوگل از لانچر جدید سیستم‌عامل کروم رونمایی کرد

مقام‌های پارلمان هلند نامه‌ای را امضا کرده‌اند که در آن نگرانی‌های خود را توضیح داده و اقدامات مرتبط با حفظ حریم خصوصی و امنیت داده‌ها را توصیه کرده‌اند تا هنگام استفاده از مرورگر و سیستم‌عامل کروم، مدنظر قرار گرفته شوند. آنان همچنین خاطرنشان کردند درباره‌ی حفاظت از داده‌های خصوصی و نیاز به افزایش شفافیت درزمینه‌ی نحوه‌ی استفاده از داده‌های کاربران، جلساتی با شرکت‌های مختلف فناوری ازجمله گوگل و مایکروسافت و زوم برگزار کرده‌اند.

گوگل موافقت کرده است تا سال آینده نسخه‌های جدیدی را برای مرورگر و سیستم‌عامل کروم منتشر کند. غول جست‌وجوی اینترنت قول داده است با الزامات بخش آموزشی هلند نیز همراهی کند. ناظر هلندی پس از انتشار نسخه‌های جدید، ابتدا آن‌ها را بررسی و درصورت نبود مشکل، اجازه‌ی دسترسی عمومی را صادر خواهد کرد. مدارس هلند می‌توانند تا آگوست ۲۰۲۳ همچنان از نسخه‌های کنونی مرورگر و سیستم‌عامل کروم استفاده کنند، مشروط‌بر اینکه اقدامات امنیتی و حفظ حریم خصوصی توصیه‌شده‌ی وزارت آموزش این کشور اجرا شوند.

مجله خبری mydtc

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا