سرور مجازی
zoomit

مالک دامنه Amazon.eth پیشنهاد یک‌میلیون‌دلاری برای خرید آن را نادیده گرفت

قبل از اینکه مهلت فروش دامنه ENS با نام Amazon.eth به‌پایان برسد، پیشنهاد تقریباً ۱۰ برابری درمقایسه‌با آخرین قیمت خرید دامنه نادیده گرفته شد. براساس گزارش کوین‌تلگراف، سه‌شنبه‌ی هفته‌ی گذشته، دامنه‌ای با نام Amazon.eth در سرویس Ethereum Name Service یا به‌اختصار ENS پیشنهادی یک‌میلیون‌دلاری در قالب استیبل‌کوین (USDC) از آدرس کیف‌پولی ناشناس روی پلتفرم OpenSea دریافت کرد. البته این پیشنهاد بدون پاسخ ماند و درنهایت هیچ تراکنشی درزمینه‌ی آن انجام نشد. این در حالی است که از آخرین فروش نام دامنه‌ی Amazon.eth پنج ماه می‌گذرد که در آن، تراکنش ۳۳ اتر (ETH) به‌ارزش حدودی ۱۰۰٬۰۰۰ دلار در زمان نگارش مقاله برای آن پرداخت شد.

دامنه amazon.eth در ESN

هنوز مشخص نیست که دلیل این اتفاق چه بوده است. آیا مالک نام دامنه از پیشنهاد ارائه‌شده مطلع نشده است یا تصور او چنین بوده که ارزش این دارایی بیشتر از این ارقام است. علاوه‌براین، امکان دارد که حساب کاربری مالک و خریدار به یکدیگر متصل باشد و این جریان تلاشی برای افزایش قیمت دارایی قلمداد شود که در اصطلاح به آنواش ترید (Wash Trade) می‌گویند. بنابر اطلاعات اوپن‌سی، دیگر پیشنهاد‌ها برای خرید نام دامنه ENS درحدود ۶٬۲۰۰ دلار در قالب USDC بوده است. نام دامنه را ENS تأیید و مالک ناشناس آن با نام کاربری 4761BF در اوپن‌سی فعالیت می‌کند.

دامنه amazon.eth در ESN

پلتفرم ENS پروتکل نام‌گذاری بلاک‌چین است که به کاربران امکان می‌دهد تا آوارتارها و عکس‌های پروفایل‌ها را برای استفاده در بین دستگاه‌های مختلف ذخیره و توکن‌های غیرقابل‌معاوضه (NFT) ارسال یا دریافت کنند. برای فروش نام دامنه‌ی example.eth روی اوپن‌سی، کاربران باید ابتدا والت خود را متصل کنند و یک آدرس در بخش manager.ENS.domains و سپس نام دامنه را در فهرست حساب کاربری خود ثبت کنند.

درحالی‌که بسیاری از علاقه‌مندان دنیای کریپتو اسامی خلاقانه و جالبی برای فروش در سرویس ENS انتخاب می‌کنند، عده‌ای نیز به دلالی دامنه مشغول شدند. این یعنی نام دامنه‌هایی را در ENS ثبت می‌کنند که حاوی نام هادهای برجسته است و سپس، قیمت گزافی برای فروش دامنه اعلام می‌کنند؛ زیرا معتقدند در آینده که آن شرکت بخواهد وارد فضای Web3 شود، مجبور است این نام را بخرد.

مقاله‌ی مرتبط:

  • OpenSea بزرگ‌ترین فروشگاه NFT در دنیا از فاش شدن برخی از ایمیل‌های کاربرانش خبر داد
  • OpenSea دسترسی کاربران ایرانی به این پلتفرم NFT را مسدود کرد

از زمان آغاز به کار این پلتفرم در سال ۲۰۱۷ (۱۳۹۶) تاکنون، ۴۸۲٬۰۰۰ مالک دامنه‌های مختلفی با پسوند دات eth ثبت کرده‌اند که بیش از ۱۵۴٬۰۰۰ مورد آن‌ها از ۵ جولای تا ۱۸ جولای ۲۰۲۲ (۱۴ تا ۲۷ تیر ۱۴۰۱) به‌دلیل کاهش درخورتوجه گس فی (Gas Fee) ثبت شده و همچنان به‌دلیل علاقه‌ی مستمر برخی نهادیی که به‌دنبال ورود به فضای Web3 هستند، ادامه یافته است. تا این تاریخ، مجموعه دامنه‌های ENS روی اوپن‌سی درمجموع تقریباً شاهد حجم تراکنش‌های ۴۶٬۲۰۰ اتر معادل ۷۱/۵ میلیون دلار بوده است.

دیدگاه شما کاربران دیتاسنتر من درباره‌ی خرید دامنه به‌امید استفاده در Web3 چیست؟

مجله خبری mydtc

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا