سرور مجازی
تکنولوژی

شرکت چینی BOE یکی از تامین‌کنندگان نمایشگر آیفون 14 خواهد بود

کمپانی چینی BOE به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تامین‌کنندگان پنل نمایشگر در جهان، با اپل نیز سابقه همکاری دارد. البته روابط میان اپل و BOE طی چند ماه گذشته چندان خوب نبوده، اما با این حال ظاهرا تولید پنل نمایشگر OLED آیفون 14 بر عهده این شرکت چینی خواهد بود. پیش از این نیز BOE تولید پنل نمایشگر آیفون 13 را بر عهده داشت.

همان‌گونه که گفتیم، روابط بین دو کمپانی اپل و BOE مدتی پیش سرد شد. دلیل این موضوع هم تغییرات خود سرانه‌ای بود که BOE در روند ساخت پنل‌های نمایشگر آیفون 13 ایجاد کرده بود و این موضوع برای چینی‌ها دردسرساز شد.

نمایشگر آیفون 14

به گزارش منبع مرتبط، با وجود تمام این‌ها کوپرتینویی‌ها همچنان می‌خواهند با همکاری کردن با تأمین‌کنندگان بزرگ و مطرح جهان، خط تولید سری آیفون 14 را بهتر از همیشه راه‌اندازی کنند. بنابراین اپل می‌خواهد وظیفه ساخت تعداد بالایی پنل آیفون 14 که احتمالا یکی از پر فروش‌ترین آیفون‌های نسل بعد اپل خواهد بود را به شرکت چینی BOE محول کند.

به نظر می‌رسد که اپل کیفیت پنل‌های مذکور را تأیید کرده و چینی‌ها سرانجام می‌خواهند تولید انبوه پنل‌های مذکور را از پایان ماه جاری آغاز کنند. احتمالا BOE از اشتباهات گذشته خود در طول شراکت با اپل درس گرفته و دیگر قصد ندارد آن‌ها را تکرار کند و چنین مشتری بزرگی را از دست بدهد.

نوشته های مشابه

در نتیجه تمام این صحبت‌ها، گفته می‌شود که BOE تعداد 5 میلیون پنل نمایشگر 6.1 اینچی LTPS OLED آیفون 14 را تولید می‌کند. باقی اعضای خانواده این سری نیز از طریق 25 میلیون پنل نمایشگر LG و 60 میلیون پنل نمایشگر Samsung Display تأمین می‌گردد.

مجله خبری mydtc

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا