سرور مجازی
تکنولوژی

نگاهی به کیا سلتوس 2023؛ یک کراس اوور کامپکت جذاب با شانس حضور در ایران

چند روز قبل اولین تصاویر از فیس‌لیفت کیا سلتوس منتشر شد. این کراس‌اوور کوچک حالا با چهره‌ای مدرن‌تر و کابین پیشرفته‌تر آمده تا بیش از پیش نظر مثبت مشتریان در بازار کشورهای در حال توسعه را جلب کند. نکته جالب اینکه سلتوس در سال 2019 معرفی شده و تنها پس از سه سال، شرکت کیا فیس لیفت آن را پرده‌برداری کرده است.

کیا سلتوس 2023

فیس‌لیفت سلتوس با محصولات اخیر کیا همسوتر شده است. در نمای روبرو چراغ‌های LED بازطراحی شده و گرافیک مدرن‌تری دارند.این چراغ‌ها اینک از طریق یک نوار باریک در بالای جلوپنجره به همدیگر متصل هستند. کیا در طراحی سپر سلتوس هم بازنگری کرده و ورودی‌های هوا ساده‌تر شده است. ضمن اینکه سینی محافظ هم که گویا آلومینیومی است، جدید به نظر می‌رسد.

کیا سلتوس
سلتوس 2023
کیا سلتوس
سلتوس 2021

در نمای جانبی تغییر خاصی دیده نمی‌شود.البته باید به افزوده شدن رینگ‌های جدید و امکان انتخاب رنگ متفاوت از بدنه برای سقف اشاره کنیم. در نمای عقب تغییرات محسوس‌تر هستند و شامل مواردی مثل نوار LED میانی، ایستاده‌تر شدن چراغ‌های اصلی و همچنین بازطراحی مواردی مثل در فضای بار، سپر و سینی محافظ می‌شود.  

سلتوس 2023
سلتوس 2021

در داخل کابین از دو نمایشگر بزرگ 10.25 اینچی استفاده شده است. این نمایشگرها حالا همانند محصولات اخیر کیا، مثل اسپورتیج، درون یک پنل واحد قرار دارند. سیستم تهویه مطبوع از طریق دکمه‌های جدید موجود روی کنسول میانی قابل مدیریت است. اهرم انتخاب وضعیت گیربکس هم جدید بوده و نورپردازی به داشبورد افزوده شده است. هر چند کیا اشاره‌ای نداشته، اما به احتمال زیاد سلتوس با سیستم‌های کمک راننده بیشتری به دست مشتریان خواهد رسید.

نوشته های مشابه
سلتوس 2023
سلتوس 2021

در رابطه با پیشرانه‌های فیس‌لیفت کیا سلتوس فعلا اطلاعاتی منتشر نشده، ولی گفته می‌شود یک پیشرانه هیبریدی به لیست اضافه می‌شود. این نسخه به عنوان مدل 2023 عرضه خواهد شد. کیا معرفی کامل سلتوس 2023 را به نمایشگاه خودروی بوسان موکول کرده است. این نمایشگاه 15 جولای آغاز به کار خواهد کرد. درباره قیمت هم هنوز حرفی به میان نیامده، اما به احتمال زیاد همچون قبل حوالی 23 هزار دلار خواهد بود.

مجله خبری mydtc

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا