سرور مجازی
تکنولوژی

عدم صلاحیت دیوان عدالت در بررسی مصوبات شواری عالی فضای مجازی تائید نشد

مجمع تشخیص مصلحت نظام، مصوبه مجلس را در خصوص «عدم صلاحیت دیوان عدالت در رسیدگی به مصوبات شورای عالی انقلاب و شورای عالی فضای مجازی» تایید نکرد.

هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسه امروز خود به ریاست آیت‌الله آملی‌لاریجانی، مصوبه اخیر مجلس در خصوص «طرح قانونی مصوبه مجلس در خصوص اصلاح قانون تشکیلات و آیین نامه دادرسی دیوان عدالت اداری» را از حیث انطباق با سیاست های کلی بررسی کرد.

به گزارش دیجیاتو و به نقل از ایسنا، هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسه امروز خود به ریاست آملی لاریجانی، مصوبه اخیر مجلس پیرامون «طرح قانونی مصوبه مجلس در خصوص اصلاح قانون تشکیلات و آیین‌نامه دادرسی دیوان عدالت اداری» را از حیث انطباق با سیاست‌های کلی بررسی و اعلام کرد: «دیوان عدالت اداری صلاحیت رسیدگی به مصوبات شورای عالی انقلاب و شورای عالی فضای مجازی را ندارد.»

بررسی بیشتر در شورای نگهبان

این جلسه با حضور دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و اعضای هیئت عالی نظارت و معاون دیوان عالی عدالت اداری برگزار شد. در این روند گزارش کمیسیون نظارت مجمع تشخیص پیرامون مغایرت‌های «مصوبه مجلس در خصوص اصلاح قانون تشکیلات و آیین نامه دادرسی دیوان عدالت اداری» با سیاست‌های کلی نظام ارائه شد.

نوشته های مشابه

در پی ارائه این بخش، اعضا ضمن بررسی دو بند از این مصوبه در خصوص «صلاحیت نداشتن دیوان عدالت اداری در رسیدگی به مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی فضای مجازی» و همچنین ماده 46 مصوبه مجلس برای اصلاح ماده 84 «درباره ابطال مصوبات موضوع ماده12 این قانون» اظهار نظر کردند.

بر اساس بررسی‌های انجام شده و پس از بحث و بررسی پیرامون مغایرت‌های مطرح شده، اعضا با اکثریت آراء اطلاق مصوبه مجلس را در دو بند عنوان شده با سیاست‌های کلی نظام مغایر دانستند. بعد از اعلام مغایرت این بندها با سیاست‌های کلی نظام قرار بر این شد که این موارد توسط رئیس هیئت عالی نظارت به شورای نگهبان ابلاغ شود.

مجله خبری mydtc

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا